Kaikki jolla on tämä ohjelmaa niin kertokaa mulle miks se on niin hyvä. Ja laittakaa joku linkki mistä sen voi ladata. Kiitos :)
Mikä tekee DC++:sta niin hyvän?
Dr.PC
5958
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuo DC ei ole muiden kuin tosinörttien jakoohjelma. Siinä ei ole mitään maagista ja ylivoimasta verrattuna muihin jako-ohjelmiin verrattuna.
Ainoa mikä erottaa DC muista jako-ohjelmista on sen vaikeakäyttöisyys ja sisäsiittoisuus. Sisäsiittoisuus tulee siitä että päästäksesi parhaimpiin hubeihin niin sinulla tulee olla gigakaupalla tavaraa jaossa. Itse olen periaatteiden takia tuota DC . Miten parhaille apajille muka sitten pääsee jos ei ole vielä warea omasta takaa? Samoin koko hubi systeemi on suoraan sanoen aivan perseestä. Mikse se voi toimia esim. samalla tavalla kuten Limewire tai eMule joissa kaikki tavara on saatavilla kaikille käyttäjille.
Ohjelmien ja DVD-R leffojen imurointiin paras softa taitaa olla Bittorrent. Harvinaisempien ohjelmien tai harvinaisten albumien imurointiin eMule on paras ja MP3 musiikin lataamiseen sitten Limewire.
"Tuo DC ei ole muiden kuin tosinörttien jakoohjelma"
-Puolet kaveripiiristäni äyttää kyseistä ohjelmaa enkä voisi kutsua ketään nörtiksi.
"Ainoa mikä erottaa DC muista jako-ohjelmista on sen vaikeakäyttöisyys"
-Tyttöystävänikin osaa käyttää tuota ilman avustustani.Jos vika onkin sinussa??
"Miten parhaille apajille muka sitten pääsee jos ei ole vielä warea omasta takaa?"
-Miksi sinun täytyisi päästä heti "parhaimmille hubeille"?Yhtä hyvin pystyt lataamaan "huonommiltakin".Joillekkin hubeille ei ole edes mitään jakorajaa.
"Samoin koko hubi systeemi on suoraan sanoen aivan perseestä"
-Aikka jyrkkä mielipide.Kun lataat hubeilta voit olla varma että tavara mitä lataat on viruksetonta ja kunnollista.Tästä pitää huolen hubien ylläpitäjät.
"Mikse se voi toimia esim. samalla tavalla kuten Limewire tai eMule joissa kaikki tavara on saatavilla kaikille käyttäjille"
-Jos näin pääsisi käymään olisi dc:ssä jaossa vähintään puolet enemmän paskaa kuten sinun mainitsemissa ohjelmissa on.
"Ohjelmien ja DVD-R leffojen imurointiin paras softa taitaa olla Bittorrent"
-Totta.
sanoisin että paras on shareaza 2.1 joka imuroi useista eri verkoista(esim. limewire).
"Samoin koko hubi systeemi on suoraan sanoen aivan perseestä"
-Aikka jyrkkä mielipide.Kun lataat hubeilta voit olla varma että tavara mitä lataat on viruksetonta ja kunnollista.Tästä pitää huolen hubien ylläpitäjät.
Onko varma että DC :sta ei tule viruksia vai?
Ite otan DCstä pelkkiä yksittäisiä musiikkikappaleita, koska olen torrenttiäijä. DCtä koitin aluksi käyttää imailemiseen, koska broidi oli suuri käyttäjä. Tosiaan -ei sen vaikeakäyttöisyys- vaan vaikeaimutteisuus oli liikaa meikäläiselle. Ikinä ei ole niitä kuuluisia "slotteja" vapaana, kun niitä haluaa. Toisaalta etsin usein aika harvinaistakin kamaa. Toinen on, että kun toisessa päässä laitetaan esim. kone yöksi kiinni, niin sinne meni sekin imutus. Mutta tosiaan kyllä se aika hyvä ohjelma muuten on. Virusturvallisuudesta en menisi mitään kyllä sanomaan...