piilarit

oletteko tilanneet piilareita netistä, onko olleet hyviä? entä silmälaseja onko kokemusta
3336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Piilarit on hyvät, kun sattuvat olemaan vastaavan merkkiset kuin optikko määräsi. Huonoja piilareita on joskus tullu saatua ihan optikoltakin. Netissä on hyvät valikoimat, joista valita.

Rillit olen myös tilannut netistä. No parhaat rillit saa varmasti optikolta pulittamalla pennejä. Netti rilli on aika vempulat, mut ei nyt niin hirveästi maksanut. Vaihteeksi vaan haluaisin taas kunnon rillit.

Äänestä

Oon tilannut piilareita postimyynnistä, mutta samalla firmalla on kyllä nettimyyntikin, että mielestäni aika sama asia???

Noh, piilarit on lähes puolet halvempia kuin silmälasiliikkeissä, ja en oo mitään vikaa niissä huomannut, kun tilaan tietysti saman merkkisiä mitä aluksi olen silmälääkäriltäni saanut.

Rillejä en kyllä menisi netistä tilaamaan, kyllä niitä mun mielestä pitää saada sovittaa kunnolla ja katsoo oikein silmälääkärillä tai optikolla ne voimakkuudet, ym...

Äänestä
  • Ekat piilarit AINA OPTIKOLTA ja jälkeenpäin voit tilata samaa merkkiä linssejä netistä.
    Itse olen tilannut piilareita ja hyviä ovat olleet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


netistä kirjoitti:

oletteko tilanneet piilareita netistä, onko olleet hyviä? entä silmälaseja onko kokemusta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu