syön usein pari kananmunaa muun safkan ohessa treenin jälkeen. nyt kysymys kuuluu: paljonko keskikokoinen kananmuna keltuaisineen sisältää proteiinia?
kananmunat
9
1070
Vastaukset
- Mainosmies Mynttinen
HICAssa on proteiinia enemmän ja saat sitä meidän UFS kaupasta, muut ovat paskaa, UFS rulettaa. Osta tai vittu mainostan lisää, pliis, osta osta osta!!
- syöjä
niele sä vaan niitä jauhojasi ja hajoo siihen! en laita latiakaan tollaseen ylihinnoteltuun hevonkukkuun. että sillee.
- proteiinia
Korjaus asiavirheeseen.
Vaikka alfa-hydroksi-isokapronihappo onkin leusiinin ainenvaihduntatuote, ei se silti ole rakenteeltaan proteiinia.
Ja tiedoksi myös, että HICA tuotetta myydään myös monissa muissakin paikoissa kuin UFS:llä. Itse harjoittelen Mayor's kuntosalilla,josta ostin oman pakettini. Sain siitä kyllä paljon vihamiehiä salilla treenaavilta pakkislaisilta, kun näkivät mitä ostin. Minut leimattiin heti UFS:n palkkalistoilla olevaksi, mitä en kyllä ole. - leimattiin
proteiinia kirjoitti:
Korjaus asiavirheeseen.
Vaikka alfa-hydroksi-isokapronihappo onkin leusiinin ainenvaihduntatuote, ei se silti ole rakenteeltaan proteiinia.
Ja tiedoksi myös, että HICA tuotetta myydään myös monissa muissakin paikoissa kuin UFS:llä. Itse harjoittelen Mayor's kuntosalilla,josta ostin oman pakettini. Sain siitä kyllä paljon vihamiehiä salilla treenaavilta pakkislaisilta, kun näkivät mitä ostin. Minut leimattiin heti UFS:n palkkalistoilla olevaksi, mitä en kyllä ole.Koska KAIKKI jotka käyttävät, suosittelevat tai muuten vain analysoivat HICA:a ovat UFS:n palkkalistoilla. Itse asiassa ne JR:nkin kaverit oikeasti ovat.
On siellä paljon jengiä duunissa ;) LOL - Anonyymi
Nyt olis hyvä sauma myydä trumpille munia kalliiseen hintaan kunnon vero jeeeeeeeeee
- sivusto
Keskikokoisessa kananmunassa on proteiinia n. 7g. Pelkässä valkuaisessa n. 3g.
Tällaisia kysymyksiä lienee turha laittaa tänne, kun vastauksen saa nopeasti kunnollisesta ravintoainetaulukosta.
Esim. www.fineli.fi- syöjä
jahas että taulukosta. ihan näin meidän kesken: vihaan taulukoita! siksi kysyin täältä kun toivoin että joku viisas ihminen vastaa ja niinhän siinä kävi! nöyrin kiitokseni vastauksestasi!
- Anonyymi
syöjä kirjoitti:
jahas että taulukosta. ihan näin meidän kesken: vihaan taulukoita! siksi kysyin täältä kun toivoin että joku viisas ihminen vastaa ja niinhän siinä kävi! nöyrin kiitokseni vastauksestasi!
Mitä taulukoita, vastaus tulee ilman taulukoita,
taulukko on sun pääässäs, voimia tämän maailman suurimman onglmasi kanssa.
- Anonyymi
Samaa ihmettelen, miksi samalla vaivalla kun kyselee täältä ,
katso googlesta asiaa,
samoin monessa muussa eri asiassa, soita ko. asiasta , koska puhelimessa hoitaa saman asian minuutissa , kun netissä pelee pingistä tunti tolkulla ja on työn takana.
Päivänselviä kysymyksiä, joihin saa superhelpolla vastauksen , kysellään ,
tuntuu ettei näin tyhmiä voi ollakkan, että nämä ovat provoja mitä täälläkin kysellään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4698447Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195800Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2554752Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli564589Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s624099Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603920SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673732- 901688
- 931192
- 42847