Onko netissä missään sellaista taulukkoa johon voisi kirjata laihtumisensa ja taulukko näyttäisi sitten painonkehityksen esim. (alasmenevien)viivojen muodossa
Painotaulukko
9
10130
Vastaukset
- tehdä
Sähän voit tehdä oman taulukon ja viivakaavion excelillä. Täytät sitä omaan tahtiin ja teet halus mukaan niitä kuvaajia. Siihenhän voi vaikka merkata painoindeksirajat ja laittaa taustan eri värillä kun painoindeksi laskee parilla pykälälä. Tai sit oliskohan mahdollista laittaa ihan värispektri..OiOi, ideoita virtaa!!
- Minä
Olishan se varmaan ihan helppo tehdä kun olisi konella joku toimistopaketti jossa olisi esim. exel tai vastaava taulukkolaskenta-ohjelma,mutta kun ei ole,joten se siitä.
- jos askartelet
Minä kirjoitti:
Olishan se varmaan ihan helppo tehdä kun olisi konella joku toimistopaketti jossa olisi esim. exel tai vastaava taulukkolaskenta-ohjelma,mutta kun ei ole,joten se siitä.
vaikka jääkaapin oveen yksinkertaisen taulukon. Pystyakselille paino vaikka kilon välein ja vaaka-akselille viikot. Siihen kun merkkaat painon niin saat sitten viivottimella vedettyä viivan joka toivon mukaan laskee alaspäin. Ja jääkaapin ovi on senkin takia hyvä paikka ettei se unohdu ;)
- muutos on hyvästä
Minä kirjoitti:
Olishan se varmaan ihan helppo tehdä kun olisi konella joku toimistopaketti jossa olisi esim. exel tai vastaava taulukkolaskenta-ohjelma,mutta kun ei ole,joten se siitä.
Open officen saa ladattu ilmaiseksikin. Käy vaikka ilmaisohjelmat.fi sivulla katsomassa. Niin voi itse exceloidä taulukon.
Tuolla kiloklubissa olen minäkin, ja sitten mulla on vielä wii fit, missä ne näkyy kanssa. Mun mielestä myös iltalehdellä tai iltasanomilla on myös.
- ***
Itse olen ihastunut www.tohtori.fi laihdutusklinikan sivuilla olevaan Painonseuranta sivuun. Sinne vaan nykyinen ja tavoitepaino. Ohjelma laskee painoindeksinkin valmiiksi. Ruoka- ja liikuntapäiväkirjakin löytyy samasta paikasta.
- HEITULI
minä olisin kysynyt samaa asiaa kuin sinäkin vastaa mulle.
- IloinenLihava
Ilmainen painonhallinta ohjelma :D Minusta on mukavampi merkata nettiin painoni, kun kaupanpääliseksi saa painoindeksin :D
- OmShantiShivaShakti
IloinenLihava kirjoitti:
Ilmainen painonhallinta ohjelma :D Minusta on mukavampi merkata nettiin painoni, kun kaupanpääliseksi saa painoindeksin :D
http://fitday.com englantia osaaville.
- lihapulla39
Motivade
http://www.motivade.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502244Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖25988Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82952Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914- 68873
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54853Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me121842Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10773vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22753Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749