maalaiset ajaa jenkeillä

näin on
162758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Hyvin sanottu! Meillä maalla asuvilla on tyylitajua ajaa kunnon autoilla eikä millään helvetin uusilla muovileluilla. Ja sitäpaitsi ennemmin maalla asun kuin kaupungissa jossa ei voi mitään tehdä ilman että joku katselee olan yli

Äänestä
  • Tässäkin kaverissa on selvää kyttääjä ainesta, mikä harrasteena rehoittaa juuri kaupungeissa.

    http://www.kyttaajat.net/

    Äänestä

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Äänestä

Näin tilalliselle jenkki on oiva kulkuväline. Tilan tuotteita olisi Smartin tavaratilassa hiukan ahdasta kuljettaa. =D

Äänestä

Eihän siellä kaupunkien slummeissa edes sovi kunnollisella autolla ajamaan.

Mutta nyt on myös Chevroletillä saatavissa kaupunkilaisille sopiva auto: Kalos tai mikä taivoo lieneekin.

Äänestä

Olet ihan oikeassa, eihän kaupungeista tahdo löytyä edes parkkipaikkoja kunnollisille autoille.

Äänestä

Täällä maalla on etäisyydet ja matkat yleensä sen verran pitkiä, että mieluummin ne ajaa autolla, jossa ajamisesta voi myös nauttia. Siksi maalaiset ajaa jenkillä :)

Kaupungeissahan parin korttelin väliä voi sahata vaikka millä riisikassilla...ja eihän kaupungissa parempiin autoihin ole varaa, kun pitää maksaa pienen maalaiskartanon verran jostain keskikaupungin katolla olevasta kopista ;)

Äänestä

...hyvät veljet tuommoisesta provosoituko. Nämä kirjoittajat ovat niitä samoja, kun jo kouluaikana kiskoivat tyttöjä leteistä ja tunkivat sinappia kissan perseeseen. Ne saavat jotain sairasta mielihyvää siitä, kun saavat epäjärjestystä ja kuhinaa aikaiseksi. Parashan näitä olisi olla kokonaan kommentoimatta ja keskittyä täysin siemauksin cruisailuun nyt kun vielä kelejä on, sitä nämä kilahtaneet kadehtii yli kaiken.

Äänestä
  • Ei myö rovosoijuta, mie oun mualta ja mie ajan jenkillä, ja eihä sitä miun autoo sua etes pysäköityy kaapunnissa, ku sielä on pysäkööntitaloloossakii kahen tonnin paanorajat :D)))))))))))))))))))))))))))

    Äänestä

  • 318 kirjoitti:

    Ei myö rovosoijuta, mie oun mualta ja mie ajan jenkillä, ja eihä sitä miun autoo sua etes pysäköityy kaapunnissa, ku sielä on pysäkööntitaloloossakii kahen tonnin paanorajat :D)))))))))))))))))))))))))))

    on meitä onneks viel jälel ketkä ymmärtää AUTOJEN perrään jottain!! Ei juur parempaa tunnetta oo (housut jalas) ku vinkkeli vääntää!!

    Äänestä

Mutta onhan toki selvää että kun on lähimpään kaupaan enemmän kuin tunnin kävelymatka, niin sitä odotaakin että Auto lähtee käyntiin talvellakin ja toimii luotettavasti...
Eikä ihan vähäinen syy ole sekään että siitä pakollisestakin ajamisesta voi nauttia.

Äänestä

itellä on kyllä kesäautona mustang.

Äänestä

se menee, ainakin isossa omenassa...

Äänestä

Kyä näi o.

*Legendaarista*

Äänestä

Riceboyn juttui noi.

Äänestä

joo tosiaan maalaiset ajaa jenkeillä ainostaan siksi
meillä on rahaa ja todellista tyylitajua mitä taas näyttää puuttuvan sun tapaisilta kavereilta ai niin mä tunnen muutaman kaupunkilaisenkin jotka ajaa auoilla eli jenkeillä ne on sellaisia noin sanoen paremmassa asemassa olevia eli niilläkin on rahaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toope kirjoitti:

näin on

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu