En tajua miksi Peterin kissamies- ja Acen avaruusmiesmaskit pitää väkisin pitää mukana. Tommy ja Eric voisivat ihan hyvin keksiä itselleen omat lavaimaget. KISS on jymähtänyt maskeissaan totaalisesti -70 luvulle.
KISSille uudet maskit
Napakorutyttö
7725
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Gene Simmons ja Paul Stanley päättävät miltä KISS näyttää ja kuulostaa. Muut ovat vain mitättömiä palkkamuusikoita ja helposti korvattavia renkejä, jotka tekevät sitä mistä heille maksetaan. Heillä on ainoastaan lupa pitää turpansa kiinni ja soitella Genen ja Paulin lauluja niissä maskeissa, jotka heille on määrätty.
KISS jumahtanut maskeissaan 70-luvulle? Etkai meinaa että niitä pitäisi uusimaan lähtemään?
Ei ikinä! Mutta ei se kyllä Frehley fanina mukavalta näytä kun Thayer koittaa leikkiä spacemaniä!KISS koittaa pitää jonkilaista harhakuvitelmaa kokonaisesta bändistä kasassa,että
myös uudet fanit löytävät.
Tottakai mä tarkoitan, että Frehleyn spaceman ja Crissin Catman heitetään romukoppaan. Tommylle ja Ericille uudet maskit. Turha sitä on leikkiä enää -70 luvun bändiä kun Frehley ja Criss eivät enää ole mukana kuviossa. Minuakin harmittaa kun Tommylla on Acen Spaceman maski. Kuitenkin Tommy Thayer on megaluokan kitaristi verrattuna tusinakitaristi Frehleyyn ja näin ollen ansaitsisi oman maskin.
Erkki oli "The Fox" ja Vinnie-setä joku mystinen, jolla oli kultainen ankh-risti lärvissä. Että vois noikin sekundamuusikotkin käyttää vähän mielikuvitusta, ettei tartte matkia 70-lukua.
Niin olen aivan samaa mieltä siitä, että uusilla jäsenillä pitäisi olla omat maskit, vaikka markkinoiti toisin vaatiikin. Kuitenkaan ei kannata alkaa vertailla KISSin muusikoita toisiinsa, koska silloin ei arvosta heidän oikeata panostaan bändin jäseninä.
Ei pahalla mut Ace on iha paska, mun mielest. Tai no se on ainakin sekopää... Mun lempparit on ennemminki Paul ja Carr. Simmons pyyhitään pois koska mua ärsyttää kun mulla on suunnilleen samanpitunen kieli ku sillä....
Vinceti maskin nimi oli "The egyptian ankh warrior" :)