Interplus Oy Turussa myy vähän käytettyjä vm. 2005 matkailuautoja hintaan n. 35000 eur (esim. Fiat Ducato 15 Challenger 123).
Monet muut liikkeet pyytävät samaa hintaa paljon vanhemmista matkailuautoista. Onko tuossa jokin koira haudattuna?
Interplus oy:
http://www.matkailuauto.info/valinnat.html
Miten menee 3500 kg painavan AB-kortilla ajettavissa olevan matkailuauton verotus? ARK:n sivuilla kirjoitetaan vain henkilö- ja pakettiautoista?
Monet muut liikkeet pyytävät samaa hintaa paljon vanhemmista matkailuautoista. Onko tuossa jokin koira haudattuna?
Interplus oy:
http://www.matkailuauto.info/valinnat.html
Miten menee 3500 kg painavan AB-kortilla ajettavissa olevan matkailuauton verotus? ARK:n sivuilla kirjoitetaan vain henkilö- ja pakettiautoista?
Vastaukset 9
Vanhimmat
jos se on se M1 niin käyttömaksu menee ja dieselvero painon mukaan.
revitettyjä vuokravehkeitä suoraan saksasta.
Nehän kyselee myös 11 kg suomalaisia kaasupulloja saksalaisten tilalle ja vanteita talvipyörille eli Saksan tuontia tuntuu olevan
Ei siinä mitään jekkua ole, ne on puolivuotta saksassa vuokrakäytössä olleita autoja ja ainakin minun viimesyksynä sieltä ostamani auto on ollut erittäin hyvä kuntoinen ja juuri sitä mitä hain, kauppa oli täysin riskitön, jos luet mitä siellä sivuilla kirjoitetaan rahahan vaihtaa omistajaa vasta siinävaiheessa, kun olet jo auton nähnyt et osta sikaa säkissä, mutta jokainen tekee niin kuin haluaa
Kaasupullo on saksalainen ainoa ero suomalaiseen on värissä, kaikki ei sitä ota vastaan, mutta ainakin mulle sanottiin essolla, ettei mitään ongelmaa ja vaihtoivat sen ihan sellaisenaan kotimaiseen. Vanteita ei ole ikinä fiiattiin tehty suomeavarten erikseen kesäpyörissä on alkuperäis vanteet ja talvipyörät on jokaisen oma asia saahan ne tuoltakin, mutta voi ne ostaa muualta..ei missään muussakaan autossa ole alla kuin kesäkumit vakiona oli sitten kyse henkilö tai matkailu-autosta.
Tuotu auto. Järjestyksessä toinen. Kaikki ovat olleet ongelmattomia. Paljon niitä täällä moititaan, en vaan löydä syytä että miksi. Muuttuuko auto siitä kun samanlainen tuodann ITSE tai sen tuo maahantuoja (joka vetää välistä)?
Interplus Oy
on niin kuin ehkä jo nimikin kertoo, yritys………joka myy toimitusmyyntinä matkailuautoja saksasta.
Koska kyseessä on yritys niin se tietysti ”vetää välistä” ihan niin kuin K-kauppias siitä maitolitrastakin.
Se, että pystymme hinnoittelemaan tuotteemme niin, että toimitamme varmaankin suomen edullisimmat autot, johtunee taasen kevyestä organisaatiosta, eli pienistä kiinteistä kuluista ja siitä, että autot myydään toimitusmyyntinä etukäteen.
Joka syksy tarjoamme edullisia yhden kesän käytettyjä, ½ vuotta nuoria autoja.
Autot ovat olleet vuokrakäytössä saksassa ja niillä on keskimäärin 10 vuokrauskertaa takanaan.
Kaikki autot ovat täysin uutta vastaavassa kunnossa olevia takuuautoja.
Eli kaikki tehdastakuut ovat siis voimassa myös Suomessa.
Asiakkaalla on vielä mahdollisuus perua kauppa, mikäli tuote ei täyttäisi antamaamme kuvausta. Eli kauppa on asiakkaalle täysin riskitön.
Yrityksemme huolehtii kaikesta paperisodasta, tarvittavista tarkastuksista ja varusteista sekä auton katsastuksesta ja rekisteröinnistä.
Tyytyväiset asiakkaamme saavat siis auton ns. avaimet käteen periaatteella.
Lisäksi kaikkiin toimittamiimme autoihin kuuluu palveluna ikuinen puhelintuki sekä edullinen varaosatoimitus ym. ym.
Vastaan mielelläni lisäkysymyksiin, joko puhelimitse tai sähköpostilla.
Vastaan kyllä tällä palstallakin esitettyihin kysymyksiin sitä mukaa kun ne tulevat tietooni.
Matkailuautoterveisin
Interplus Oy
Hans Koch
Toimitusjohtaja
www.matkailuauto.info
[email protected]
selityksiä
Tästä yrityksestä niin huonoja kokemuksia takuuasioiden hoidossa, että kannattaa välttää.