hyvä miehet

naaras

nyt sen näin,kaupassa oli joku ukko&muija ostoksilla. molemmilla oli sandaalit jalassa,eihän siinä mitään ihmeellistä ole,mutta se että miehelläkin oli jalassaan joko mustat sukkahousut,nilkka/polvisukat tai muut vastaavat, nytkö miehetkin alkavat rohkaista mielensä ja alkavat pukeutua rohkeasti. onhan se nyt kumminkin selvää et on niitä useampiakin miehiä jotka käyttävät sukkahousuja tai vastaavia,esim. oma ukkoni niitä käyttää,ei tosin silleen et ne näkyisi.olen kyllä tuhat kertaa sanonut et anna niitten näkyä,ei tarvi ujostella. eli,onkos täällä muita miehiä jotka pukeutuvat niinkun haluavat, eivätkä ajattele mitä muut ajattelevat.

24

11114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..............

      täällä on yksi. pukeudun juuri niin miten haluan enkä niin miten muut haluavat. en kuitenkaan käytä sukkahousuja.

    • minä itse

      Niin, parasta mun mielestä on näky ;
      sandaalit sukat! Parempi oikeastaan,
      suorat housut sandaalit sukat, järkyttävää!
      Ihan sama minkä väriset ne sukat on...

      Toinen juttu sukkiin liittyen, kun miehetkin
      ovat alkaneet käyttämään niitä sellaisia sukkia joissa ei ole vartta..en tiedä nimeä mutta esim shortsit, lenkkarit ja ne "hinttarisukat"..
      Ziiisus! OK, naisille ne menee mm sellaisten
      kenkien kanssa eikä halua pitää esim sukkahousuja
      mutta miten kukaan muu kuin homomies voi pitää niitä??!!!

      • Calvin

        Niitä sun "hinttarisukkia" käytetään muualla Euroopassa ihan yleisesti. Siis sekä miehet että naiset.
        Niitä on myös puuvillaisia paksuja, jotka menevät esim. lenkkareiden kanssa lenkillä, jos ei halua laittaa tennissukkia.
        Ei varmaankaan missään muualla kuin Suomessa niitä pidetä minään "hinttarisukkina".
        Sokoksessakin niitä puuvillaisia olen nähnyt ihan miesten osastolla aikaisemmin kesällä.


    • Korppinen

      Ei voi olla totta!!!
      Kohta joku tulee sanomaan että aikuiset miehet kävelee kaupungilla ilman paitaa polvet paljaana.

    • mies

      Minä ainakin käytän ohuet sukkahousut esim. farkkujen alla(ihonväriset tai mustat). Mustat suorat housut ja mustat ohuet sukat tai sukkahousut käytän usein eikä kukaan ole sananot siitä mitään! Suosittelen miehille että ne kokeilisi miltä sukkahousut tuntuu jalassa! Ostan aina itse sukkahosut ja myyjälle kerron että ne ovat minulle jotta mä varmasti saan oiken kokoiset! Mun suosiiki sukkikset ovat Norlyn ja Vogue.

      • sitten,

        miltä ne tuntuvat jalassa? Joku syyhän niiden pitämiseen pitää olla.


      • Niklas...
        sitten, kirjoitti:

        miltä ne tuntuvat jalassa? Joku syyhän niiden pitämiseen pitää olla.

        Sukkahousut ovat mukavat koska ne ovat aivan ihon myötäiset. Ohuet sukkahousut ovat mukavat kun ilmat viilenevät, mutta on kuitenkin liian lämmin kalsareille.


      • Sox
        sitten, kirjoitti:

        miltä ne tuntuvat jalassa? Joku syyhän niiden pitämiseen pitää olla.

        Joo, en enää ikinä käytä pitkiä kalsareita kun kerran käytin sukkahousuja! Ostin muutamat erilaiset/paksuiset ja se oli siinä. Kesällä ohuet nilkka ja polvisukat ei hiosta niinpaljon kuin perinteiset tennissukat. Sukkikset on hyvät jalassa kunhan on sopivan kokoset ja sisältää lycraa, Tukisukkahousut elvyttää jalkojen verenkiertoa kun istuu tai on paljon jalkojensa päällä. Nämä käytännön asiat ja se että ne tuntuu aivan mahtavalta jalassa on se miks mä tykkään sukkahousuista.


      • no nii
        Sox kirjoitti:

        Joo, en enää ikinä käytä pitkiä kalsareita kun kerran käytin sukkahousuja! Ostin muutamat erilaiset/paksuiset ja se oli siinä. Kesällä ohuet nilkka ja polvisukat ei hiosta niinpaljon kuin perinteiset tennissukat. Sukkikset on hyvät jalassa kunhan on sopivan kokoset ja sisältää lycraa, Tukisukkahousut elvyttää jalkojen verenkiertoa kun istuu tai on paljon jalkojensa päällä. Nämä käytännön asiat ja se että ne tuntuu aivan mahtavalta jalassa on se miks mä tykkään sukkahousuista.

        ei mittää on miulm itkii sukat jalas


    • Sukkisfani_2

      En tiedä miten nopeasti sukkahousut yleistyvät miehillä (jos ovat yleistyäkseen). On kuitenkin aivan selvää, että tällä planeetalla on olemassa aika suuri ryhmä miehiä, jotka niitä käyttävät. Tietyt valmistajat tekevät miehille ihan omia malleja. Oheinen linkki kertoo ainakin tietyistä tuotteista:

      http://www.nylons-strumpfhosen-shop.de/sess/utn;jsessionid=154312a02597969/shopdata/index.shopscript?main_url=http://www.nylons-strumpfhosen-shop.de/ergee.htm

      Totta kai on myös niitä, jotka mieluummin möisivät äitinsä kuin aamulla rullaisivat sukkikset jalkaansa. Meitä on monenlaisia. Onneksi. Onneksi sukupuoliin, miehisyyteen ja naiseuteen, liittyvät kooditkin muuttuvat, hitaasti, mutta muuttuvat joka tapauksessa.

    • nilkkasukat päälle

      Sukkikset menee rikki aina tarranauhoissa, siksi täytyy käyttää ohuita nilkkasukkia päällä. Norlynin 40 tukisukkikset tarttuu kuin takiaiset tarranauhoihin. Sukkahousut pitää sääret sileinä ei suonet pullota illalla vanhalla miehelläkään.
      Minusta tuntuu että vanhoilliset naiset jarruttaa miesten sukkahousujen levikkiä. Vanhempi myyjä ihmetteli kerran; ai ne tulee teille itselle, kun ostin muutaman parin norlyneitä!

      • HMM

        tilannetta missä minun jalkani joutuisivat tarranauhan kanssa tekemisiin.


      • tarranauhat
        HMM kirjoitti:

        tilannetta missä minun jalkani joutuisivat tarranauhan kanssa tekemisiin.

        Olen mies ja käytän sukkahousuja ja ohuita nilkka ja polvisukkia. Kesällä kun näitä käyttää sandaalien kanssa ja sattuu jalka käymään sandaalien tarranauhaa, niin siihen jää kiinni ja menee herkästi tämän takia rikki.


      • ystävällisesti
        tarranauhat kirjoitti:

        Olen mies ja käytän sukkahousuja ja ohuita nilkka ja polvisukkia. Kesällä kun näitä käyttää sandaalien kanssa ja sattuu jalka käymään sandaalien tarranauhaa, niin siihen jää kiinni ja menee herkästi tämän takia rikki.

        kertoa lisää?


      • Jiina
        tarranauhat kirjoitti:

        Olen mies ja käytän sukkahousuja ja ohuita nilkka ja polvisukkia. Kesällä kun näitä käyttää sandaalien kanssa ja sattuu jalka käymään sandaalien tarranauhaa, niin siihen jää kiinni ja menee herkästi tämän takia rikki.

        Mikään pukeutumisessa ei ole pateettisempaa kuin yli 8 vuotias jolla on tarroja vaatteissaan.


    • tukisukkiksia

      Norlynit 40 den ollut suosikit, kävin ostamassa Sokos-tarjouksesta amarin 40den tukisukkikset ja ne todella pysyy koko päivän kohdallaan eikä valu. Parketilla liukkaat sukkikset tuntuu mukavilta jalassa.
      Wiklundin myyjä oli tosi kiinnostunut ja kohtelias, sukkaosastolla ei muut asiakkaat paljon vanhaa käyttäjää jännitä.

    • Jaana

      Joo, olen minäkin nähnyt pari miestä joilla oli sukkahousut rohkeasti jalassa! Toiselle miehelle sattui tosi hyvin, kun oli sandaalit mustat ohuet sukkikset ja capri housut jalassa! Rohkeasti kundit sukkiksii jalkaan!

    • jäbä

      ja laittaisin ne vielä jalkaankin, niin hävettäis varmaan niin paljon, etten pääsisi kotiovesta ulos. Ei ole vitsi

    • Konduktööri

      Joitakin ne kiihottaa liikaa, ettei voi käyttää.

    • jape

      Joskus tuli kokeiltua sukkiksii jalkaan ja totesin hyviksi ja mukavan tuntuisiksi. Kokeilun jälkeen jäi pitkät kalsarit kokonaan pois.
      Kesällä olen käyttänyt ohuita nilkka/polvisukkia ja välillä ihan mustia sukkahousujakin.
      Lämmittää niin mukavasti farkkujen alla.
      Nyt ovat melkein päivittäisessä käytössä.
      Olen joskus kysynyt muutamilta nais/mies puolisilta, että mitä mieltä he ovat.
      Muuttamat pitää ihan normaalina ja toisten mielestä se on ihan jokaisen oma asiansa jos haluaa pitää sukkahousuja.
      Rohkeasti vaan sukkahousu kauppaan ja pitämään niitä.

    • phm

      Monet naiset pitävät sitä vastenmielisenä. Olen kysellyt ihan muuten vaan paljastamatta että se on oma fetissini. Ei tee mieli kertoa sen jälkeen eikä näyttää muille.

      • NAISILLA

        Nyt kun isänpäivä lähestyy niin vinkiksi vanhemmillekin naisille, ostakaa miehellenne laadukkaat sukkikset ja vanhemmatkin sukukalleudet nauttii niissä olostaan ja tukisukkikset pitää myös säärien suonet sileänä. Olen käyttänyt yli 10 vuotta, laatu ja istuvuus parantunut huomattavasti.
        Useat miehet käyttäisi mutta vaimot on uudistuksia vastaan, pitävät sukkiksia yksinoikeutenaan, ikävää kun robin hood ei siirtänyt sukkistietoa pojalleen!


    • Olen jo kohta kymmenen vuotta käyttänyt sukkahousuja tai sukkanauhasukkia, sillä ne ovat aivan tautisen paljon mukavammat, kuin perinteiset miesten pitkät kalsarit. Talvella ja keväällä/syksyllä käytän sukkiksia 20 - 40 den ja kesällä käytän sukkanauhasukkia 15 - 20 den. Vaimoni on tehnyt minulle erittäin istuvan sukkanauhavyön. En laita sukkien päälle mitään muita sukkia. Kukaan ei ole tullut minulle kommentomaan pukeutumistani. Olen todellakin yli viisikymppinen heteromies ja vieläpä parrakas sellainen, joten kysynys ei todellakaan ole mistään tyttöilystä, vaan pelkästään mukavuudesta. Pitkillä automatkoilla käytän myös hametta, koska housut, myös shortsit tuntuvat ahdistavilta.

    • arska

      Moi!
      on ihanaa kun saa pitää sukkiksia jalassa. Mutta ei oo helppoa näyttää niitä kaikelle kansalle, vaikka haluttaiskin. Mun unelma olis rakastella hellästi sukkistytön kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      59
      1748
    2. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      140
      1454
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      70
      1251
    4. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      11
      865
    5. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      64
      821
    6. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      69
      711
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      39
      551
    8. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      504
    9. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      47
      502
    10. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      54
      479
    Aihe