Ihminen kantaa omat kilot ja minä myös (167cm ja 82kg) mutta en käytä lantio housuja enkä napa toppeja.
Siksi kysyn onko kaunista kun "makkarat" kaunista katsottavaa?
Siksi kysyn onko kaunista kun "makkarat" kaunista katsottavaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
laittakaa oma mielipide.
Käytätkö sinä latte housuja ja napapaitoja?
En missään tapauksessa laittaisi päälleni kuvailemiasi vaatteita. Tuskimpa käyttäisin niitä edes vaikka ulkonäkö antaisi periksi. Kyllähän tuollainen muoti käy kesällä, mutta talvella on parempi että vaatetus vastaa olosuhteita. Liian monasti näkee kun "pikkulikat" hytysevät selkä ja maha paljaana pihalla.
Isot ihmiset ovat kauniita, jos käyttävät vartaloonsa sopivia vaatteita. Se että saa tungettua päällensä jonkinlaisen liian pienen makkarankuoren... YÄK. Minulla ei olisi varaa arvostella muiden läskejä, mutta toisaalta en käytäkkään liian kireitä vaatteita itse...
Lantiofarkut eivät näytä hyvältä edes retusoiduissa kansikuvissa. Tikunlaihat teinitytötkin levenevät farkuista YLÖSpäin heti, kun poistuvat peilin äärestä poseeraamasta.
Minä keräisin ihan varmasti katseita napapaidassa ja pöksyt puolitangossa, mutta annetaan nyt olla, kun syksykin tulee... ;)
hävettää niitten puolesta... No mutta jokainen pukeutuu miten haluaa =O)
itse käytän lantio farkkuja koska muut ovat väärän mallisia tai huonosti istuvia ja liian kalliita.. mutta pidän aina pitkiä paitoja
En ikinä käyttäisi lantiofarkkuja, enkä etenkään napapaitaa, vaikken olekaan kovin tukeva. Se näyttää aivan kamalalta laihemmillakin. Tytöt puristavat reisistä kaikki rasvat housujen avulla vyötärölle ja pistää liian lyhyen paidan. Ai että kun on kaunista. Tukevat ihmiset ovat kauniita siinä missä muutkin, mutta keltaiset läskimakkarat ovat kamalia kellä tahansa.
Riippunee vartalotyypistä, mutta mun vartololla ainakin korkealle ylettyvät farkut korostavat navan yläpuolella sijaitsevaa makkaraa. Siihen ei sitten auta minkälainen paita on! Lantiofarkuissa näyttää ehkä vähän tasapaksummalta, mutta sillä makkarallakin on tilaa laskeutua alemmas niin se ei pömpötä niin. Persvako ei kuitenkaan saa näkyä, ei istuessa eikä seistessä -se on törkeää!