Seuraavan

kun menen työkkäriin ja työkkärin täti kysyyy olenko etsinyt töitä? sanon tottakai, mutta saanko kysyä mikä teidän tehtävä on täällä työvoimatoimistossa?
1241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hauska kysymys.

-- oletko etsinyt töitä?
-- entä hakenut paikkoja?

--- kun ei ole tarjolla... ja kun soittelee tai käy firmoissa... niin oikein pelkäävät että joku tulisi vaivoiksi....

Pelleilyä tämä on...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kerran kirjoitti:

kun menen työkkäriin ja työkkärin täti kysyyy olenko etsinyt töitä? sanon tottakai, mutta saanko kysyä mikä teidän tehtävä on täällä työvoimatoimistossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu