Onkohan ketään au pairina Sevillassa tai lähistöllä?
sevilla
tuleva auppari
3258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Heips!
Mä oon ollu Sevillassa au pairina! Aivan ihana kaupunki, tapasin ihania ihmisiä ja oon vieläkin yhteydessä mun perheeseen, vaikka lähdin sieltä kesällä 2003. Kävin viime huhtikuussa heitä moikkailemassa!
Plaa, voikun pääsis takasin... Millon oot lähdössä?
Sevillaan juuri! Annahhan sähköpostiosoitteesi jos vielä palstaa lueskelet, niin otan yhteyttä. Olisi kiva jakaa tuntoja :)
Moi!
Minä olin au pairina Sevillassa 9/2004-6/2005. Kokemus oli erittäin hyvä. Pääsin tutustumaan espanjalaiseen kulttuuriin ja uusiin ihmisiin, pääsin matkustelemaan, opin lisää espanjaa jne... Perhe (isä, äiti ja 1-vuotias tyttö) oli ihan ok, asuimme ihan keskustan lähellä. Vapaa-aikanani tapasin muita au paireja ja opiskelijoita, hengasin kaupungilla, kävin kirjastossa ja nettikahvilassa jne.. ja sitten viikonloppuisin (ja joskus viikollakin) biletettiin!:) Itse RAKASTUIN Sevillaan ja toivon pääseväni sinne pian uudestaan!!! Minkä järjestön kautta olet lähdössä? Minkälaiseen perheeseen olet menossa? Vai oletko jo siellä? Toivon sulle mukavaa au pair-oleskelua, viihdyt varmasti Sevillassa!:) Voit laittaa mulle mailia jos haluat kysyä jotain tai jos haluat jotain vinkkejä tms. Eli siis osote on [email protected]