Kasvojen vilkas verenkierto

Aina kun kehoni lämpötila nousee (tanssiessa, urheillessa) kasvoni alkavat punoittaa, sillä kehoni on sitä mieltä, että on tosi hyvä juttu poistaa lämpöä lisäämällä kasvojen verenkiertoa. Tämä on hyvin harmillista, joten jos jollakulla olisi edes mitään ratkaisua tarjota olisin ikuisesti kiitollinen.
41950
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Karnosiini toimii siihen. Ota ensin tabletti päivässä, sitten puolikas ylläpitoon. Älä välitä, jos rasian päällä on joku vanhan ukkelin tms. kuva. Olet nuori ja nyt jo saat avun. Ajattele, mulla meni sen tuskan kanssa elämä aivan toisin, kuin olin luullut sen menevän. No hyvä, että edes näin. Olen jo yli viiskymmentä ja tuo ihmeaine antoi uuden elämän. Voi ihmisparkoja, jotka tuollaiseenkin vaivaan jotain mömmöjä joutuu ottamaan. Se ei ole viisaan touhua. Olit fiksu, kun kirjoitit vaivastasi tänne. Jotain 18€ meidän kaupassa maksaa. En seuraile aktiivisesti tätä palstaa, joten en voi kuulla, toimiiko se sulla, sitähän mä en tiedä, voi olla yksilöllistä. Solong!

Äänestä
  • Nopealla googlauksella löytyi paljon tietoa tästä aineesta. käyttöaiheet ovat ilmeisen monet, mutta misään ei kerrottu kasvojen punoituksen/verenkierron vähenemisestä. Vaikuttaako se mitä kautta tähän ongelmaan? Ja mitä valmistetta ja annostusta (mg/päivä) tarkoitat, sillä markkinoilla on monta eri valmistetta eri annosmäärillä.

    Äänestä

  • Dancerboy kirjoitti:

    Nopealla googlauksella löytyi paljon tietoa tästä aineesta. käyttöaiheet ovat ilmeisen monet, mutta misään ei kerrottu kasvojen punoituksen/verenkierron vähenemisestä. Vaikuttaako se mitä kautta tähän ongelmaan? Ja mitä valmistetta ja annostusta (mg/päivä) tarkoitat, sillä markkinoilla on monta eri valmistetta eri annosmäärillä.

    Tällä hetkellä käytän Biovitan tuotetta. Kokeile itse, vaikuttaako. Olen todennut saman, että tällaista oiretta ei sen ole kerrottu poistavan. Mutta omalla kohdallani se vain toimi. Minun vilkas verenkiertoni ei kyllä liity likunnalliseen aktiviteettiin, vaan on esiintymisjännitystä.

    Äänestä

moi!
mitä biovitan tuotetta käytit?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dancerboy kirjoitti:

Aina kun kehoni lämpötila nousee (tanssiessa, urheillessa) kasvoni alkavat punoittaa, sillä kehoni on sitä mieltä, että on tosi hyvä juttu poistaa lämpöä lisäämällä kasvojen verenkiertoa. Tämä on hyvin harmillista, joten jos jollakulla olisi edes mitään ratkaisua tarjota olisin ikuisesti kiitollinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu