ONKO SOPIMATONTA??

Kun harrastamme seksiä, poikaystäväni laukeaa mielestäni todella nopeasti enkä ehdi itse mukaan. Yhdynnässä mulla jää aina orgasmi saamatta, kun se kestää niin vähän aikaa....no..löysin tossa yhdestä lehdestä vinkin, miten pääsisi yhtämatkaa nautintoon, miten miehen saisi kestämään kauemmin, että nainenkin pääsee mukaan...näytin jutun poikaystävälle ja sanoin että voitaisiin kokeilla..HÄN SUUTTUI??!! vaikka sanoin ihan ystävällisesti, eikä siinä mitään pahaa pitäs olla? loukkaantuuko miehet sitten tollasesta? Sit se väitti että sillä kyllä kestää iahn sairaan kauan, vaikka todellisuudessa n.2min...en viitsinyt ruveta punomaan aisaa enmpää, mutta jäi vaivaamaan! Eihän se mikään loukkaus ole???
132410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

No ei todellakaan ole. Ei sun jätkäsi voi tuollaisesta vetää herneitä nenään, jos ystävällisesti näytät jotain tollast paperia & sanot asiasta.
Sano sille, että tulee pois vähän itsestään & ei ottaisi turhasta herneitä.
Et minkäs sä sille voit, jos se niin nopeasti tulee. Onhan jätkä muutenkin nopeammin laukeavia, kuin muijat. Karu totuus vaan.

Äänestä
  • No ei todellakaan ole jätkät aina nopeammin laukeavia kuin naiset. Hitaammin laukeamista pystyy myös opettelemaan, mikäli haluaa. Harjoittelemisen kuvittelisi olevan hupaisaa...

    Ehkä alkuperäiselle on sattunut kohdalle itsekäs mies, jonka itsetunto ei kestä sitä, että hän ei olekaan tyttöystävänsä mielestä yhtä täydellinen rakastaja kuin omasta mielestään. Kannattaisiko kouluttaa miestä lopettamalla yhdyntä ennen kuin mies saa? Silloin hän ehkä tajuaisi mistä on kyse.

    Äänestä

  • Lime kirjoitti:

    No ei todellakaan ole jätkät aina nopeammin laukeavia kuin naiset. Hitaammin laukeamista pystyy myös opettelemaan, mikäli haluaa. Harjoittelemisen kuvittelisi olevan hupaisaa...

    Ehkä alkuperäiselle on sattunut kohdalle itsekäs mies, jonka itsetunto ei kestä sitä, että hän ei olekaan tyttöystävänsä mielestä yhtä täydellinen rakastaja kuin omasta mielestään. Kannattaisiko kouluttaa miestä lopettamalla yhdyntä ennen kuin mies saa? Silloin hän ehkä tajuaisi mistä on kyse.

    Todellakin ovat. Suurin osa ovat. Sellaisia harvoja jätkiä saa etsiä, jotka tuohon pystyvät. ei pahalla, mutta ei yleistämistä.

    Äänestä

siinä session keskellä ottasit omat avut käyttöön tai si ku ukkos saa nii menisit omin käsin onneen?
Mulla oli joskus kans sellanen mies joka keskittyi vaan itseensä ja tuli sellane ole et taitais olla sama ketä se höylää.
Pakotin huomioimaan myös mua kun otin omat käteni mukaa.Äijä valitti ettei voi sietää sitä että en tyydy "siihen" vaan pitää räplätäkin ite.
Olin täykeä ja sanoin suoraan ettei mies ollut kaksinen casanova ja etten enää levitä jalkojani ennen kun mies ottaa mut huomioon.
Kaks iltaa se mökötti ku pikku poika ja minä hoidin itteni ja jätin sen kokonaan ulkopuoliseksi,jovain alkoi homma toiminaan.
Sit otin ja vaihdoin ihan uuteen eikä oo tarvionnu valittaa!
KOKEILE

Äänestä
  • Juu mutta ei nuokaan varmaan aina tepsi. jotkut miehet siitä vasta innostuu ja voikin käydä niin, että siitä lähtien homma menee niin, että joudut tyydyttämään itsesi, sit mies tulee ja hoitaa itsensä suhun.
    et tälläisiäkin tapauksia..

    Äänestä

tuo on käynyt hänen miehisyytensä päälle. Mun miehellä on ollut samoja ongelmia. Hän ei kestä omasta mielestään tarpeeksi kauan ja tiedän, että se on hänelle todella arka paikka. Meinaan nyt sitä, että ymmärrettävää kai on että miehesi aluksi otti itseensä ja ilmaisi sen suuttumalla...vaikka aihetta ei kyllä ollutkaan. Oli vaan hänelle varmaan aika rankkaa kuulla, ettei hän ole riittävä sinulle. Mutta jos hän on järkevä, niin ottaa asian kyllä vielä puheeksi ja esimerkiksi kysyy, että onko asia sinun mielestäsi oikeasti niin ja mitä voisitte yhdessä tehdä asialle, niin että molemmilla olisi hyvä.

Äänestä

en tiedä kumpi on sit pahempi/parempi. minä kestän taas vaimoni mielestä liian kauvan puolituntia on ihan normaalia toisinaan kauveminkin. joskus joudun sitte itseni loppuun viemään omin käsin. et näinkin päin kyllä me miehet kestetään yhtä lailla ku te naisetki

Äänestä
  • ei kaikki miehet. sorih.=D

    Äänestä

  • Böö_ kirjoitti:

    ei kaikki miehet. sorih.=D

    kaikki eikä se ole tarkoituskaan.
    Kerroinpa vaan että mieskin voi jäädä tyydyttymättömäksi vaikka kuinka yrittäis.Ei nainen ole aina se joka kestää ja kärsii kun ei saa tarpeitaan tyydytettyä partnerinsa kanssa,eikä nämä asiat yhtään parane jps niistä hissutellaan ja toivotaan että tää ois vaan jokin vaihe joka menee itsestään ohi.
    Itse olisin niin ja vaimokin osi iloisempi jos "räjähtäisimme" yhdessä...

    Äänestä

poikaystäväsi olisi syytä olla tyytyväinen kun on saanut kaltaisesi aktiivisen kumppanin. Tuo kannattaa ottaa uudestaan puheeksi sopivan neutraalilla hetkellä (ei siis esmes makuuhuoneessa) ja koittaa keskustella asia läpi. Molempien yhteisestä hyvästähän tuossa on kyitenkin kyse eikä tällaisista jutuista hermostuminen kuulu aikuisen miehen käytökseen.

m41v

Äänestä

Jos mies laukeaa 2 minuutissa, ei yhdyntä ole naiselle nautinto. Jos varsinkin nuorehkolla miehellä erektion kesto on vain muutamia minuutteja, kannattaisi hänen hakea siihen apua esim. urologin/seksologin tms. vastaanotolta. Myös lääkkeitä erektion pidentämiseen on. JA mies voi antaa naiselle nautinnon toki muullakin tavoin jos erektiossa on ongelmia. Poikaystäväsi suuttuminen kertoo, että osuit arkaan paikkaan, et kuitenkaan voi tyytyä noin kalpeaan seksiin koko elämääsi; varsinkaan jos miehesi ei halua tehdä asialle mitään.

Äänestä

Sait ainakin munan sisääsi ja lopun voit hoitaa sormilla, tai sitten jollain lelulla.

Äänestä

Ei tuollaista voi töksäyttää noin vain ilman, että toinen loukkaantuu, miehisen suorituskyvyn arvosteleminen on arempi asia kuin osaat kuvitellakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmeissään... kirjoitti:

Kun harrastamme seksiä, poikaystäväni laukeaa mielestäni todella nopeasti enkä ehdi itse mukaan. Yhdynnässä mulla jää aina orgasmi saamatta, kun se kestää niin vähän aikaa....no..löysin tossa yhdestä lehdestä vinkin, miten pääsisi yhtämatkaa nautintoon, miten miehen saisi kestämään kauemmin, että nainenkin pääsee mukaan...näytin jutun poikaystävälle ja sanoin että voitaisiin kokeilla..HÄN SUUTTUI??!! vaikka sanoin ihan ystävällisesti, eikä siinä mitään pahaa pitäs olla? loukkaantuuko miehet sitten tollasesta? Sit se väitti että sillä kyllä kestää iahn sairaan kauan, vaikka todellisuudessa n.2min...en viitsinyt ruveta punomaan aisaa enmpää, mutta jäi vaivaamaan! Eihän se mikään loukkaus ole???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu