kysymys...

Okei,oon tyhmä,mutta ku on nitä jotain kolmionmuotoisia tai tollasii http://www.guitarcrazy.com.au/IbaV1970s.htm
niin siis kuulostaako ne sit jotenki erilaisilta? onko jotain joilla voi soittaa paremmin metllia?
2331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Flying V on helppo ottaa polven päälle soitettavaks, mikä voi olla tietyissä tilanteissa ihan tyylikästä.
Kitaran muoto ei vaikuta sen sointiin. (Nyt alkaa jotkut näsäviisaat valittaa: "Teknisesti ottaen...")

Äänestä
  • Jeee... ei ku ei. Kun olin lukenu vasta puolet tosta jutusta aattelin et pääseepäs taas vineen oikeen kunnolla et kyllähän se muoto vaikuttaa mut sit mut tyrmättiin ihan täysin tolla vikalla kommentilla.:D Perjaatteessahan kuitenkin melkein millä tahansa kitaralla voi soittaa sitä heviä ja päinvastoin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhmä. kirjoitti:

Okei,oon tyhmä,mutta ku on nitä jotain kolmionmuotoisia tai tollasii http://www.guitarcrazy.com.au/IbaV1970s.htm
niin siis kuulostaako ne sit jotenki erilaisilta? onko jotain joilla voi soittaa paremmin metllia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu