.....

Törmäsin googlettaessani White stripesiin ja billy gorganiin. onkohan kyseisillä mitään tekemistä goottimusiikin kanssa? vaatetus ainakin kielisi vähän sinne päin.
niin, ja älkää sitten tyhmää täysin maan rakoon polkeko..kiitos.
4339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

joo ei ole mitenkään goottimusiikin kans tekemisis... ei edes lähelläkään

Äänestä

tuota vähän arvelinkin. sattumalta vaan törmäsin noihin, ja kun en edes ole koskaan kuullu musiikkia..

Äänestä

Kyllä White Striper noista enemmän viittaisi goottimusaan.
Tunnen monia gootteja, jotka sattuvat kuuntelemaan White stripesin lisäksi muita goottirock bändejä. Itse luokittelisin White stripesin goottimusan puolelle, kyllä.

Aika monilla nettisivustoillakin Stripesit gategorioidaan gootin puolelle, enkä yhtään ihmettele. ;-)

Äänestä
  • enpä nyt menisi sanomaan noita ihan goottimusaksi, vaikka kyllähän jotain gootti vaikutteita niistäkin löytyy. itse kyllä rakastan white stripesia ja smashing pumpkinsia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outi kirjoitti:

Törmäsin googlettaessani White stripesiin ja billy gorganiin. onkohan kyseisillä mitään tekemistä goottimusiikin kanssa? vaatetus ainakin kielisi vähän sinne päin.
niin, ja älkää sitten tyhmää täysin maan rakoon polkeko..kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu