Rollarit

3396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Kannattaa hommata The London years sinkkuboksi, siinä on kunnon meininkiä. Rollarit vois kiertää maailmaa veivaamassa vanhoja biisejä, eikä tarttis tehdä yhtään uutta levyä. Oli se sen verran tylsää kuultavaa.

    Äänestä

  • rollaristi kirjoitti:

    Kannattaa hommata The London years sinkkuboksi, siinä on kunnon meininkiä. Rollarit vois kiertää maailmaa veivaamassa vanhoja biisejä, eikä tarttis tehdä yhtään uutta levyä. Oli se sen verran tylsää kuultavaa.

    Tuo levy ei kun paranee kun sitä enemmän kuuntelee. Kaukana 'väsyneestä'. Kannattaa muuten muuttaa kuuntelujärjestys siten, että kappaleet menee järjestyksessä 1,10,11,12,13,14,15,16,2,3,4,5,6,7,8,9. MP3:ksi siirtäessä tuli tuollainen järjestys ihan vahingossa kun numeroinnista unohtui nollat ja tuo toimi kokonaisuutena jostain syystä helvetin hyvin, paremmin kuin alkuperäinen.

    Neo-conin lisäksi levyllä on muuten toinenkin biisi joka ottaa Irakin sotaan kantaa, Dangerous Beauty. Biisihän kertoo ilmiselvästi siitä Jenkkien kiduttaja muijasta.

    Jaggerin ääni ei ole ollut noin hyvässä kunnossa sitten 70-luvun. Lauluvalmentajan tai oli mikä oli palkkaaminen on kannattanut.

    Ja tuo blues biisi, Back of my hand, on kertakaikkiaan loistava. Menee samaan sarjaan Midnight Ramblerin kanssa.

    Eka sinkku streets of love kuulosti eka kerralla samalta tylsältä Jaggerin balladi kököltä mutta sekin alkaa toimia yhä vain paremmin. Tuo on itse asiassa hyvä biisi.

    Kantaa ottavia biisejä, bluesia, countryä, hauskoja kunnon rock biisejä, loistavia balladeja, keith biisitkin hyviä (keithän osaa laulaa !). Tuo levyhän on klassikko. Enempi kuuntelua vaan niin väsymys häipyy. :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ellenix kirjoitti:

*,,,,!!

http://www.kaleva.fi/html/JTpage505731.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu