Hei! Hinta-laatu -suhteeltaan hyvä kulmakynä pitäisi siis saada. Tähän asti olen käyttänyt Lumenen harmaanruskeaa kynää. Tuo sävy on hyvä minulle, mutta välillä tuntuu, että kulmat "suttaantuvat päivän mittaan. Mikä kynä pitäisi karvat niinkuin eroteltuina pitempään..? Toivottavasti tajusitte pointtini :) Ja toimiiko kulmakarvageeli oikeasti!? Sitä tekisi mieli kokeilla..
Hyvä kulmakynä
hakusessa
51026
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
..kulmiin tarkoitettua luomiväriä?
Kynästä saattaa tulla aika kovaa jälkeä jos ei osaa häivyttää sitä oikein.
Kulmat näyttävät paljon luonnollisemmilta ja
vielä kun hankit oikean kulmakarvasiveltimen niin lopputulos on tarkempi ja pysyy paremmin kuin kynällä vedettynä.
Itse oon käyttänyt Isa Doran Eye brown penciliä. Sellaista, jossa on toisessa päässä harja. Harja on mielestäni erittäin hyvä kyseisessä kulma kynässä. Värinä mulla on 23 Cashmere, joka on sopinut ihan vaalean, ja nyt keskiruskean, hiusvärin kanssa. Sopivan pehmeän sävyinen.
Suosittelen kokeilemaan sitä. Mulle ko kynä ei ole tuottanut pettymystä leviämällä. Hinta-laatu-suhde toimii varsinkin kuin kynä kestää joka päiväisessä käytössä puoli vuotta.
Itse käytän Rimmelin kulmakynää ja se on kyllä ehdottomasti paras niistä mitä olen testannut.
revlonin color stay-lineriä, mustanruskeaa. on tosi hyvä sävy ja pysyy kulmissa vaikka nojailiskin isännän poskeen :)
eli siis lumenen kulmien muotoiluvaha!!
ite huomasin kaupassa sen ehkä kuukaus sitten, enkä enää muuta käytä!!