Joo olis tarkoitus lähteä tsekkaamaan yhtä nettirakasta Brasiliaan. Kai se on tätä nykyaikaa, että rakkaus roihahtaa netin välityksellä. Hän olisi kovasti kiinnostunut Suomesta ja valmis vaihtamaan kulttuurinsa suomalaiseen. Onko tietoa miten olis Suomeen maahantulon kanssa parasta menetellä ja jos on tietoa nettisoitteista sun muista maahantuloon liittyvistä kysymyksistä niin niistäkin voi kertoa. Onko suomalais-brasilialais suhteista kokemuksia.
Vastaukset 7
- muuttamassa
Hello, Brassinaiset on kyllä ihan omaa luokkaansa. Ainakin tapaus johon tutustuin viime kesänä siellä käydessäni.... oli sellainen tapaus, että muutan sinne viikon kuluttua.
Kannattaa katsoa tietoja UVI.FI sivuilta jos kiinnostaa tietää miten saat naisesi suomeen. Tod.näk. ainoa vaihtoehto on mennä naimisiin tai tulla suomeen opiskelemaan. Silloin saa oleskeluluvan.
Anyway, onnea matkaan! - d34fgfg
miten tutustuit brasilialaisen naiseen netissä, mäkin haluun!
- varovainen
Internetissä tapaamat ihmiset saattavat paljastua täysiksi huijareiksi,en halua maalata pirua seinälle,mutta suomalaiset ovat varmasti maailman sinisilmäisimpiä ihmisiä.Köyhissä maissa pelataan raakaa peliä ja moni on tullut huomaamaan miten valehtelu sujuu sujuvasti ja se on monessa maassa täysin normaalia.Rikkailta ihmisiltä kuuluu ottaa rahat pois,eikä siinä ole mitään hävettävää.
- just
Moikka,
Viimeisen viestini jalkeen, olen paatynyt Brasiliaan asumaan. Taytyy sanoa, etta naiset taalla ovat aivan perkeleen kauniita ja mukavia. Netista varmasti loytyy moniakin deitti palveluita ja jos uskaltaa tulla paikan paalle, niin mikali on vaaleahiuksinen ja sini/vihrea silmainen, ei seuran saaminen tod.nak. kovin vaikeaa ole. Edellisen kirjoittajan kommentti pitaa sikali paikkansa, etta moni nainen avioituu miehen rahojen kanssa, enemman kuin miehen kanssa. Tama on sinansa saali, mutta elaman realiteetit taalla huomioon ottaen sen kylla ymmartaa. Kuitenkin mikali hoitaa netista muutamia treffiseuralaisia, niin kylla sita jonkinlaisen kuvan saa naisesta, mutta latinonainen on erittain ovela... ainakin kun kuuntelen oman tyttoystavani tarinoita koskien hanen ystaviaan. Anyway, kannattanee tahyilla naisia, joilla on Brasiliassa korkeampi elintaso kuin itsellasi on Suomessa (paikalliseen hintatasoon suhteutettuna) niin riskia rahaan perustuvalle suhteelle ei ole. (nain omalta osaltani homma meni) Onnea yritykseen!
- Topelius,
Jos pitää tonne asti lähtee vaimo hakeen. Ei kyllä oo siinä hommassa mitään järkeä. Kyllä pitäis lähempääki löytyä.
- :-)
varsinainen kusipää.
- Anonyymi00007
Kateellisen puhetta 👻
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K11823- 43794
- 62758
- 60750
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o42743- 51637
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49587- 60587
- 67566
Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.28508- 29495
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.18487- 100480
- 44475
- 32469
- 40437
- 58421
- 17420
- 24419
- 43397