Eikös poliisilla pidä olla jonkinmoinen keskiasteen koulutus päästäkseen poliisikouluun. Työkkärissä kun tuntuu olevan ministereitä myöden näitä ylioppilaita, joilla ei ehkä ole käytännön ymmärystä käytännön töistä ja ammateista. Hokevat päivätyökseen, että "koulutus, koulutus, koulutus, koultus, koulutus" osaamatta silti tarjota jotakin järkiperäistä koulutusta, mutta kaikki pakkohuuhaa toimenpiteet tuntuu kiinostavan yli kaiken. Työkkäriin ammattilaisia, eikä pellejä!
Työkkäriin poliisilogiikka
******
3529
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Keskustelut muutosturvasta kuulostavat maalikon korvissa hieman samalta kuin perseenkarva, kun ei kerta ole mitään tietoa olemassaolevista koultuksista ja työvoimatomiston palvelu on sitä, että kertovat vain mahdollisuudesta koultukseen. Mistä maaillikko tietää mitä koulutuksia on olemassa ja ne koulutukset joita tarjotaan, niin ovat täysin tyhjiä ämmien mussutusta.
Heh, enpäs ole työkkärissä käydessäni törmännyt yhtään ministeriin. Kerro toki ihmeessä, missä näitä ministereitä on tavattavissa/töissä, niin hankkiudun heti heidän puheillensa!
Tuolla yks:
http://www2.eduskunta.fi/fakta/edustaja/451/omasivu.htm