DEMARIKARAOKEA
TAMPEREEN KESKUSTORILLA JÄTTI TV:STÄ
Sosialidemokraatit järjestävät pe 9.9. pidettävän tapahtumapäivän yhteydessä demarikaraoken Tampereen Keskustorilla klo 17.30-19.00. Karaokeisäntänä toimii sos.dem. eduskuntaryhmän puheenjohtaja Jouni Backman. Karaokelaulajina on kansanedustajia, kaupunginvaltuutettuja sekä toriyleisöä.
TAMPEREEN KESKUSTORILLA JÄTTI TV:STÄ
Sosialidemokraatit järjestävät pe 9.9. pidettävän tapahtumapäivän yhteydessä demarikaraoken Tampereen Keskustorilla klo 17.30-19.00. Karaokeisäntänä toimii sos.dem. eduskuntaryhmän puheenjohtaja Jouni Backman. Karaokelaulajina on kansanedustajia, kaupunginvaltuutettuja sekä toriyleisöä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
tosi hienoo! Tamperelaisten karaokefirmojen kantsii tsekata onks Backman hyvä vetäjä ja palkata se hommiin! Sillon sekin sais oikeen duunin! (vitsi vitsi vitsi)
Itse sitoutumattomana (syynä mm. demarien pehmot puheet ja lupaukset, sekä muiden puolueiden samanlainen leväperäisyys) totean, että mielestäni edes vihjaaminen politiikasta ei täällä ole kovin reilua. No ihme, ettei aiheesta kukaan ole enempää kommentoinut! Ja ensimmäinen kappale sitten on "Kansainvälinen", minkä ministerit voisivat vetäistä malliksi. Enempää ei tähän viitsi kommentoida.
eivät myös mielestäni sovi sellaisenaan yhteen. Toisaalta jos tuo tapahtuma on "massatapahtuma" ja jos siellä ovat demarien viirit selkeästi näkyvissä niin kaikki tietävät kuka on järjestäjä, joka taas on ihan reilua. Ja luulen että jos "ohikulkeva" karaokelaulaja laulaa luikkaisee jonkun laulun niin häntä ei heti yhdistetä suoraan demareihin. Tai en ainakaan itse yhdistäisi.
Tuosta mainospuolesta, onhan se kiva tietää näistä erikoisemmista tapahtumista kun tuo karaoken suosio ei laannu varmaan koskaan.
onkohan sitä "Kansainvälistä" julkaistu karaokessa? Jos on niin on se sen verran railakas laulu että se on sitten pakko laulaa ensimmäisenä ravintolassa laulamanani karaokekappaleena! Toivottavasti tuopit eivät lennä kohti!
DVD ammattilevyllä vol. 11
totaaliseen kuseen! Missähän tää ensiesitys tapahtuu, mennää joukolla kattoon!
Toi politiikkajuttu on just semmonen kakspiippunen. Kenen joukoissa seisot ja kenen lauluja laulat...se oli kai aiaksemmin kai se on vähän lieventyny nykyään. Mut mä luulen et tää ei varmaan oo niin vakava juttu.
No niin - tässä nyt olen odottanut "kisaraporttia" tuosta hehkeästä laulutulkinnasta, mutta eipä ole kuulunut....heh.
Itse heitin kyseisen kappaleen aikoinaan kiusallakin eräässä pubissa taustalle soimaan, kun jengi alkoi olla megakooma-pisteessä. Voi sitä möykkää!!!! :)
1 punaistakin punaisempi vasemmistolainen (nätisti ilmaistuna) piti mulle sellaisen "vappupuheen", että sillä olisi monta-monta ääntä saatu vaikka missä vaaleissa. Se siitä kappaleesta.... -tai on se muutaman kerran laulatettukin.
paineita tuohon esitykseen! Sitä jo oikein odotetaan? Tähän täytyykin keskittyä.
missä ja koska tää esitys tapahtuu ni tiedetään tulla kattoon. Me kyllä tunnistetaan sut siitä laulusta. Ja luvataan taputtaa oikeen kauheesti! Eikä heitetä millään.