jos värjään vaaleat hiukset tummanruskeiksi, käykö perusväri vai pitääkö olla esim jotain muuta väriä seassa? mites vaaleista sais tummanpunaset?
vaaleat..
uusiksi meni
3376
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Älä ota luonnonväri sarjaa, eli 0 sarjaa, sillä ne on tarkoitettu hiusten vaalentamiseen. Väri, joka taittaa kultaan voisi auttaa, ettei hiuksista tulisi harmaat/vihreät.
Älä ota tuhkaan taittuvaa sävyä, sillä tuloksena luultavasti on harmaa.
Ei missään nimessä kannata mennä värjäämään luonnon kauniita vaaleita hiuksia tummiks. Ruskeapäitä on jo liikaa :) been there done that.
Ei 0 sarja ole tarkoitettu vaalentamista varten!! ja sitäpaitsi sillä on paras peittokyky jos vaikka vertaa punaseen.. Eli neuvoisin sinua menemään kampaajalle, koska monen asteen tummennus vaatii erikoistoimenpiteitä, kuten luonnon sarjan, eli 0- sarjan väriä, johon sekoitetaan haluttua väriä ja mixeriä.. Tai jos haluat oikein tummat hiukset tukka pitää värjätä kahteen kertaan ensin muutaman asteen ja sitten vasta haluamalla värillä..
Elikkä suosittelen lämpimästi että menet suoraan kampaajalle ettei tule itku oman värjäyksen jälkeen! :)