Mahdollisuuksia?

Mitä te miehet ajattelette suhteellisen pienistä naisista? Minä olen sitä mieltä että miehen pitää olla suuri, mutta en tiedä mistä minä sellaisen löytäisin. tai olen kyllä jo löytänyt, mutta kyseinen henkilö on jo kihloissa. :(
3648
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...ovat ihania :). Ainakin mä isken silmäni pieneen ja persoonalliseen naiseen huomattavasti helpommin ja mieluummin kuin mihinkään "joka kulman takaa vastaan tuleviin tusinablondeihin". Kai se sitten on tämä machokompleksi, kun sitä haluaa olla huomattavasti isokokoisempi kuin kumppaninsa. Mutta.. pieni on kaunista ;)

Äänestä
  • Miten lyhyestä puhutaan? Alle vyötärön on jo liikaa..:)
    Seurustelin vuosia tytön kanssa joka oli minua leukaan asti, ja tuossa selvinnyt että nykyäänkin huomio kiinnittyy erityisesti samanmallisiin "pikku" naisiin..

    Ne on kevyempiä kantaa...

    Äänestä

Pidän pienistä naisista. Itse asiassa suuret/pitkät naiset ovat aika pelottavia. Ja kun itsellä sattuu olemaan mittaa ruhtinaalliset 171 cm, on se kai aika ymmärrettävää. Pienikokoisten naisten kanssa on kuitenkin luontevampaa ja tuntuu, että hekin pitävät lyhyehköistä miehistä. Ja hei, pienellä naisella jos jollain ON mahdollisuuksia! ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pieni kirjoitti:

Mitä te miehet ajattelette suhteellisen pienistä naisista? Minä olen sitä mieltä että miehen pitää olla suuri, mutta en tiedä mistä minä sellaisen löytäisin. tai olen kyllä jo löytänyt, mutta kyseinen henkilö on jo kihloissa. :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu