tää on niin v¤¤¤n vaikeeta löytää hyvä kesä työ.!!!!!!!!
miten saa työn helposti
hege
31766
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
aloita alussa etsintä.. itse olen tehnyt kaikenlaisia hommia jotka muistan aina mainita cv:ssa.. kolme kuukautta jopa toimin elintarvikesiivoojana lisäksi olen jakanut ilmaisjakelulehtiä pienellä palkalla.. :P mutta kaikista on aina ollut hyötyä työpaikan saamisessa ja nyt kolmena viimekesänä on ollut "kunnon työ".. ;D yrittänyttä ei laiteta. soita, mailaa mene käymään rohkeasti mahdollisissa paikoissa! :D
ja muista tehdä itsestäsi "esittely" missä työkokemus (jos ei muuta niin vaikka naapurien lasten hoito) ja tietoa itsestäsi sekä harrastuksistasi.. ÄLÄ unohda HYMYÄ! :D
Laita paikallisen siwan ilmoitustaululle ilmoitus että myydään pers.... 5e laaki. Tulee rahaa ovista ja ikkunoista ja kuukauden päästä kun omistat mersun niin senkin ovista ja ikkunoista. Varo kuitenkin skoudeja. ne ei tykkää jos tienaat verottomasti noin paljon :)
heh heh
Odottele nyt sentään tuonne tammi-helmikuuhun ennenkuin alat asiasta stressaamaan. Ei noita nyt kuitenkaan paikkoja haeta ennen vuodenvaihdetta.
Mahdollisuus saada kesätöitä yleisellä haulla on sitäpaitsi niin onneton, että jos ei ole sopivia suhteita joita käyttää jonakin vuonna niin itsekin kokeilen loppukeväästä kun ruuhka on helpottanut. Parina vuonna on löytynyt ihan ok hommia, parina jäänyt ilman...Katsoo nyt kuinka ensi vuonna käy. Kaikkeen tarvii aina varautua.