Anaaliyhdyntä

Tämä jo antiikin ajoilta tuttu ehkäisykeino on mielestäni paras. Paljaalla pilluun ensin tovi ja lopuksi viimeiset vedot ja laukeaminen anaaliin.
72145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

suojaamaton anaaliyhdyntä ei ole ehkäisykeino, sillä peräaukkoon ruikittu sperma pääsee helposti valumaan väärään paikkaan ja näin ollen raskaus onkin sitten jo mahdollinen! Myös sukupuolitaudit tarttuvat anaaliyhdynnästäkin!

Äänestä

Aluksi paljaalla ykköseen ei ole mikään raskaudeton yhdyntä. Myös "touhutipoissa" on spermaa.

Oletpas typerä.

Äänestä
  • Meillä yksi "touhutippa" nukkuu tuolla päikkäreitä, että siitä vaan silleen paljaalla ensin ykköseen vai miten se nyt menikään....

    Äänestä

  • Touhutipoissa ei välttämättä ole siittiöitä. Siis niihin ei muodostumisvaiheessa sekoitu siittiöitä. Käytännössä touhutippoihin voi sekoittua siittiöitä, joita on jäänyt penikseen EDELLISESTÄ orgasmista (siis SAATTAA sisältää siittiöitä). Tämä on joiltain keskeytettyä yhdyntää harjoittavilta jäänyt huomiotta: "harjoitimme keskeytettyä yhdyntää kolme kertaa peräkkäin." Virtsan mukana siittiöitä huuhtoutuu pois. Asiaa on tutkittu vain vähän, mutta tulokset ovat em. kaltaisia.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=12286905
    http://www.ingentaconnect.com/content/klu/jarg/2003/00000020/00000004/00461193
    Faktat faktoina, muiden leimaaminen typeriksi oman mutu-tiedon perusteella on keskustelupalstojen arkipäivää, valitettavasti.

    Äänestä

  • saivartelija? kirjoitti:

    Touhutipoissa ei välttämättä ole siittiöitä. Siis niihin ei muodostumisvaiheessa sekoitu siittiöitä. Käytännössä touhutippoihin voi sekoittua siittiöitä, joita on jäänyt penikseen EDELLISESTÄ orgasmista (siis SAATTAA sisältää siittiöitä). Tämä on joiltain keskeytettyä yhdyntää harjoittavilta jäänyt huomiotta: "harjoitimme keskeytettyä yhdyntää kolme kertaa peräkkäin." Virtsan mukana siittiöitä huuhtoutuu pois. Asiaa on tutkittu vain vähän, mutta tulokset ovat em. kaltaisia.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=12286905
    http://www.ingentaconnect.com/content/klu/jarg/2003/00000020/00000004/00461193
    Faktat faktoina, muiden leimaaminen typeriksi oman mutu-tiedon perusteella on keskustelupalstojen arkipäivää, valitettavasti.

    Artikkelin perusteella (toinen oli maksullinen), touhutipat sisältävät tilastollisesti liian vähän siittöitä. Mutta joillekin ne riittävät. Jotkun kun tulevat raskaaksi pelstä ajatuksesta, ja toiset eivät vuosienkaan yrittämisen kään jälkeen.

    Toinen syy lienee se, että "pidätellessään" (ei tule, mutta hieman nytkähtelee) mies saattaa ruiskauttaa pienen annoksen ehtaa tavaraa sisään.

    Eli parhaimmillaan keskeytetty yhdyntä toimii hyvin ehkäisynä, mutta ei kaikilla. Tiedon saa omakohtaiosebn kokeilöun kautta.

    Äänestä

mieltä olet niin näinhän se sitten on ja olihan siinä fakta tietoa.

I D I O O T T I taidat se sinäkin olla!!!!!!!!
Mutta senkus paneskelet paljaalla, katsotaan kuin käy.

Äänestä
  • Et tarvitse ehkäisyä ollenkaan, jos toimit näin; ensin oraalia ihan vapaasti ja sitten anaalia lisää vapaasti. Paljaalla tai päällystetyllä, ei väliä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ehkäisynä? kirjoitti:

Tämä jo antiikin ajoilta tuttu ehkäisykeino on mielestäni paras. Paljaalla pilluun ensin tovi ja lopuksi viimeiset vedot ja laukeaminen anaaliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu