Vittu mä hankin ainaki tuon uuden nanon. En oo mikään creative luuseri !!!
nanonano
joo...
4614
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä sen huomaa että tämä iPod huuma on tarttunut aivan uskomattoman isolle joukolle :-)
Meitä iPod käyttäjiä löytyy monenlaisia mutta yhteistä näyttää olevan halu saada parasta kuluttajaelektroniikkaa hienolla designilla ja saada ehkä siinä sivussa pientä statustakin ;-)
Onnea sinulekkin iPodin johdosta vaikka tekstisävysi hieman hämmensi minua. Mutta koska iPod käyttäjät ovat keskimääräistä fiksumpaa väkeä, he antavat tilaa jokaiselle mielipiteelle oli se heidän mielestään karkeasti tai huonosti ilmaistu.
Näen tämänkin viestin todella positiivisena kun tästä saatiin taas yksi myyty iPod lisää. Kunnia Applelle loistavasta markkinoinnista ja hienoista, trendikkäistä, puolensa vetävistä iPod soittimista ;-)
Kun olemme saaneet Creativen luuserit pois päiväjärjestyksestä, voimme alkaa patistamaan PC luusereitakin Macin ihmeelliseen maailmaan :-)
Olen täysi luuseri. Käytän kasaamiani PC-koneita, enkä niitä niin hienoja ja helppoja Maceja. Mitenkä tahtoisinkaan huonomman ohjelmatarjonnan ja huonommat päivitysmahdollisuudet. Olen myöskin erittäin masentunut siitä, että kirjoitan aina välillä jotkut yhdyssanat oikein. Minä en ole myöskään niin älykäs, että mainostaisin omistamiani laitteita näillä palstoilla ilman mitään perusteluja tai perusteluilla, jotka ovat hyviä perusteita, mutta johonkin ihan muuhun asiaan. Koska, AM Tiainen, olet viimeksi kuunnellut äänitteitä kunnollisilla vehkeillä. Tässä ei siis puhuta pakatusta musiikista ja perseenvakoon mahtuvasta järjestelmästä? Minkälaista musiikkia kuuntelet? Jos kuuntelet lähinnä pop-musiikkia, et ole oikea henkilö arvostelemaan äänentoistolaitteita mihinkään suuntaan.
Tuo edellinen viesti jonka kirjoitin olikin ihan vitsi. Heitin vain läppää kun tuo ensimmäinen viesti oli niin trollaava. Esim. sanat Creative luuseri poimin tuosta ensimmäisestä viestistä ihan tarkoituksella.
En kutsuisi itse henkilökohtaisesti ketään luuseriksi sen takia että käyttää eri merkkistä soitinta tai käyttöjärjestelmää kuin minä itse.
Apple kannettavan lisäksi minulla on PC pöytäkone Windows XP käyttöjärjestelmällä jossa on tärkeimmät oheislaitteet kiinni. Tuskin kukaan on nyt niin tyhmä että kutsuisi ihmisiä PC luusereiksi jos itsekin sellaisen omistaa :-) Muutenkin uudet Mac käyttäjät ovat yleensä PC puolelta jolloin on typerää haukkua heitä ja sitten sen jälkeen yrittää tuputtaa jokaiselle Maccia haukuttuaan ensin PC käyttäjät luusereiksi.
http://www.apple.com/fi/ipodnano/features.html