pettämisestä?

te jotka elätte moku suhteessa, oletteko koskaan pettäneet miestänne?
jos näin on päässyt käymään, oletteko kertoneet/jääneet kiinni?
minkälainen on ollut ulkomaalaisen miehenne suhtautuminen?
kiitos...
91723
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eipä tuo kovin yllättynyt ollut.

Äänestä

Ma petin ulkomaalaista miestani japanilaisen naisen kanssa. Mikaan ei kaduta muuta kuin et tuo japanilainen oli hyva ystavani ja nyt on valit vahan viileahkot. Kummallekkin eka naiskokemus.

Äänestä

Minulle ei tulisi pieneen mieleenikään pettää miestäni, ulkomaalainen tai ei, jos niin tekisin niin enpä voisi miestä syyttää seurauksista - niin makaa kuin petaa.

Äänestä

"Ulkomaalainen"???

Sillä lienee aikkas iso vaikutus minkä maalainen tämä ulkkis on, esim. olettaisin että ruotsalainen ja kurdimies suhtautuvat todennäköisesti melko erilailla jos tulevat petetyksi.

Joo joo, on yksilöiden välillä eroja mutta niin on ryhmienkin.

Äänestä

ei ole ollut tarvetta pettää. se taitaa kuitenkin olla synnynnäistä ainakin minun kohdallani. en oikein näe sellaista tilannetta joka johtaisi rakkaani pettämiseen.

Äänestä
  • jattaisi varmasti heti.

    Äänestä

Petin suhteemme alkuaikoina ja jäin kiinni verekseltään. Kolme päivää tapeltiin, huudettiin ja itkettiin, mutta saatiin asia selvitettyä. Petin ikään kuin kostoksi, kun epäilin miestä kaikesta mahdollisesta silloin enkä ottanut häntä tosissani. Tuo juttu sai tajuamaan, etten muita miehiä enää kaipaa ja mies sai minut viimein uskomaan, että oikeasti haluaa minut. Oli uskomatonta, että jäi silti viereen, kuunteli ja jopa lohduttikin, kun omasta raivostaan oli ensin selvinnyt. Sanoi, että jos tästä selvitään, selvitään mistä vaan. Ja totta puhui.

Nyt olemme olleet yhdessä viisi vuotta enkä koskaan voisi kuvitellakaan tekeväni mitään tuollaista uudestaan.

Niin, ja mies on siis kristitty länsiafrikkalainen.

Äänestä
  • Petitkö häntä hänen afrikkalaisen ystävänsä kanssa?

    Äänestä

  • Matkannut kirjoitti:

    Petitkö häntä hänen afrikkalaisen ystävänsä kanssa?

    En pettänyt afrikkalaisen kanssa, kuinka niin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


marika kirjoitti:

te jotka elätte moku suhteessa, oletteko koskaan pettäneet miestänne?
jos näin on päässyt käymään, oletteko kertoneet/jääneet kiinni?
minkälainen on ollut ulkomaalaisen miehenne suhtautuminen?
kiitos...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu