Jos kaikki miehet olisivat naismaisia "geggoja" niin tämä maa olis paniikissa! Ei olis ketään OIKEAA miestä puolustamassa tätä maata, kukaan ei tietäis konetekniikasta hevonkuusea, saati sähkötekniikasta! Tekin nautitte jatkuvasti tosimiesten (DUUNARIEN) osaamisesta typerykset! Mitä vittuja te kuvittelette, tuleeko tämä elämänne perusasiat jostain "taivaasta" MIETTIKÄÄ perkele, kuka teille mahdollistaa elämänne, DUUNARIT! SAATANA
Tämä oli tarkoitettu sokeille akateemisille ihmisille!
Duunari!
Duunarien TÄRKEYS!
6
1199
Vastaukset
- nainen
naisen mielestä on tärkeintä, että mies viihtyy työssä.
Ja kotona ollessaan hän ajattelee minua, eikä huomista työpäivä.- anne 72
Mun mielestä kaikista parhaita miesystävä kokelaita ovat duunarit...juuri mun makuun:)
Niissä on se miehekkyys:)
En ymmärrä että miksi joillekkin voi olla niin
tärkeää se että mitä se ihminen tekee elantonsa eteen...nykyään tasa-arvon aikana eiks se yleensä ole niin että kummallakin toimeen tulo niin eikö pitäisi ennemminkin pitää huoli vain
omasta koulutuksesta/työstä ja sitten ihan eri
arvoja katsastaa kumppanin valinnassa:)
Mie tykkään juuri duunareista:)
- naismainen duunarimies
En ihan ymmärrä tuota sinun vuodatusta, ja miten naismaisuus ja ei-duunarit liityvät toisiinsa. Omasta mielestäni kaikki jotka tekevät työtä leipänsä eteen kuuluvat kategoriaan duunari, oli se sitten siivooja tai ydinfyysikko. Enemmän ja vähemmän (naismaisia) miehiä löytyy varmasti kaikista ammattiryhmistä.
Sinun kannattaisi vähän prepata omaa itsetuntoasi, niin voisit huomata, ettei kateudella ja katkeruudella kauhean pitkälle pötkitä.
Ole ylpeä ammatistasi, ja ymmärrä se, että jokainen meistä duunareista on ihan yhtä tärkeä täällä pallollamme, äläkä vikise täällä kuin joku ämmä, jos et ammattisi puolesta kelpaa jollekin naispuoliselle. Mitä sinä sellaisista naisista edes välität.
Itse olen vaan yrittäjä-duunari, enkä muista montakaa asiaa mitä en olisi pystynyt tekemään tai toteuttamaan, vaikka omaankin myös pehmeempiä (naismaisia) arvoja/ puolia.
Oma kokemukseni on kyllä se, että täydellisiä tumpeloita löytyy kaikista ammattiryhmistä nykypäivänä!
Eiköhän se ole se ikä ja elämän kokemukset mitkä tuo niitä muitakin arvoja tähän elettävään elämään.
Että se näistä stereotypioista taas. - Myös duunarin poika
Kaikia meitä tarvitaan, jotta tämä yhteiskunta pysyisi toiminnassa, sehän on ihan selvä asia. En oikein ymmärrä aloittajan vastakkainasettelua duunarit vs. naismaiset akateemiset miehet.
Akateemisesta koulutuksestani huolimatta painan minäkin duunia niin pirusti. Työni juristina on usein äärettömän rankkaa ja vaatii henkistä kovuutta, joten kukaan naismainen "Geggo" tässä duunissa tuskin pärjäisi.
Naismaiseksi ei ketään voi leimata sen perusteella tekeekö hän työtään tehtaassa liukuhihnan äärellä vai valkokaulusduunarina toimistossa. Nämä "Gegot" tuskin sopivat kumpaankaan paikkaan. He ovat taiteellisia taivaanrannan maalareita tai muita vastaavia hörhöjä, joilla ei ole akateemisuuden kanssa mitään tekemistä. Sokeana akateemisena voinen olla samaakin mieltä.
Lievästi kärjistäen:
En haluaisi kulkea sillalla, jonka on rakentanut akateeminen. En haluaisi kulkea sillalla, jonka on suunnitellut ei-akateeminen. Sama pätee vaikka talonrakentamiseen yms., eli jokainen tehköön sitä, mihin parhaiten soveltuu.- puoliduunari
Taitavat luoda suurimman osan duunarien työpaikoista. On sanottu, että hyvä insinööri työllistää kymmeniä työntekijöitä.
Jos akateemisia työpaikkoja ei olisi, eikä olisi ollut, niin kiviähän tuolla pelloilla vielä pyörittelisitte rautakangella hikipäässä.
Jokaista meistä tarvitaan, paitsi ehkä työtävieroksuvia luusereita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m724114Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o903531Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363259- 502745
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182269Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest221952- 321943
- 201464
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami121440Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?321436