Ihmettelen vaan,mihin hyvät käytöstavat ovat unohtuneet aikuisilta miehiltä? Olin treffeilla pari kertaa miehen kanssa,johon tykästyin,luulin,että hänkin minuun,pääsimme pussailuasteelle...Sitten tuli tekstiviesti häneltä,että ei halua tavata enää.Ja pari yhtä ilkeänsävyistä sähköpostiviestiä.Selitys:mun maha (Huom! Olen normaalipainoinen nainen,pari raskautta takana).Ja miehellä ikää peräti 45v! Tälläinen satuttaa naista,joka on tosimielellä liikenteessä.Otin ilmoitukseni pois netistä,enkä laita takaisin.
Käytöstavat
Lämmin sydän67
112956
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
miehen käytöstavoissa oli? Hänhän ilmoitti rehellisesti syynsä miksi ei halua enään tavata. Olisiko ollut parempi, että hän olisi vain hävinnyt vastaamatta viesteihin tai puheluihin?
Eikös jo pienille lapsille opeteta kotona, että toisten ulkomuotoa ei ole kohteliasta kommentoida !? Mielestäni noin typerästi käyttäytyvä aikuinen on taantunut omassa henkisessä kehityksessaään jonnekin uhmaikäisen lapsen asteelle. Loukataan sitten aikuisena toista aikuista,kun heti ei irtoa pimpsaa...
se osoittaa että ihmisellä täytyy olla kummallinen käsitys elämästä jos näkee toisessa ihmisessä vain nämä seikat. Naisen vartalossa näkyy elämisen jäljet siinä missä miehenkin. Ja sen takia ne älykääpiöt haluaa pussailla että pääsevät sitä vyötäröä mittaamaan. T:Saman kokenut 40 nainen ja taitaa olla ollu meillä sama treffi kaverikin
..mielestäni olisi ollut parempi, että olisi hävinnyt. Itse en ainakaan halua loukata ihmistä siten, että puutun johonkin hänen ulkoiseen olemukseensa. Sehän on oikeastaan minun ongelmani jos joku ihmisessä ei minua miellytä. Mieluummin jätän kertomatta ja katoan ilman selityksiä.
.. tai näinhän meillä täällä käy, mutta kirvestä ei heti kannata heittää kaivoon, jos näpeilleen saa, kohteliaitakin löytyy, jotka ei tarvitse kännykkää persoonattomaan toteamiseen, tosiasiassa ei vaan kolahtanut, typerys on se joka tarvitsee turhan päiväisen perustelun päätelmilleen.
Ei kun rohkeasti uuteen yritykseen, ei se mitään maksa.
Näitähän täällä tuntuu olevan. Samoin kävi minullekin, vaikka ilmoitankin profiilissani olevani pyöreä. Ihmettelen, että mitä siellä toisessa päässä oikein odotetaan jos kerron rehellisesti kroppani koon??
Sain myös aika ilkeitä tekstareita treenaamattomasta kropastani, tosin minulle ne kommentit tekivät vain hyvää, aloitin salilla käymisen.
Ei noista kommenteista kannata mieltään pahoittaa, sehän kertoo vaan siitä, että miehellä ei itsellään ole itsetunto kunnossa! Jos olisi hän osaisi lopettaa suhteen muulla tavalla.
Tsemppiä:=DD
...hei kuule ! Entä jos tämä mies ei olisi selittänyt mitään, vaan häippäissyt...silloin olisit varmasti täällä kirjoittamassa, että miksei miehet osaa sanoa mitään syytä ettei kelpaa...eikö se menekin näin ?! teki niin tai näin, aina se on väärinpäin !
Minutkin mukava, ihana mies jätti...n.kuukauden jälkeen, tekstiviestillä, jossa kirjoitti että tästä ei tule mitään...ei muuta selitystä...että näin !!
Jatketaan harjoituksia...
että moukkamainen äijä paljasti heti kättelyssä käytöstapojensa puutteen, etkä ajautunut pidemmälle idiootin kanssa. Aikuiselta ihmiseltä pitää voida odottaa diplomatiaa ilmaisuissaan. Jos nyt jonkun maha ei miellytä, niin ei kyllä normaaliälyinen sitä mene syyksi paukauttamaan, vaan kehittelee jotain kohteliaampaa syytä. Toinen juttu on sitten se, että jos noin pinnallinen seikka kuin vatsan koko, on esteenä, niin äijänkäppänässä ei varmaan ollutkaan mitään tutustumisen arvoista. Sellainenkin vamma joillakin on, että esittävät aluksi kiinnostunutta, vain päästääkseen sitten tekemään loukkaavia huomautuksia. Jotain sairasta ja lapsellista kostonhalua ynnä paha luonnevika.
Voi olla jotain naisvihaa(huono äitisuhde tms.) tai sellasta. Tosi jälkeenjäänyt äijä, oo iloinen että pääsit eroon. Mistäköhän se ääliö kuvittelee löytävänsä naisen, jolla on täysin litteä maha ja joka tykkää kaltaisistaan junteista, kysyn vaan. On meillä naisilla muuten enemmän valinnanvaraa, älä ekasta idiootista masennu :).
samat sanat, onni ettei kerennyt pidemmälle joutua. jotkut ehtii jopa naimisiin ennenkuin tavat paljastuu.
Mun hanilla tosiaan on tavat. Ja on oikea Mies. Myös oikea Mies mulle.
Molemmilla meillä oli profiilit ja niiden kautta ensin kirjoiteltiin ja elokuun alussa sitten tavattiin. Ja se oli kyllä menoa samantein. Yksi ihana piirre on ollut juuri se, että miehellä on kohteliaat käytöstavat, huomioi kauniisti ja on silti jämäkkä oikea mies. Olen todella iloinen, että kukaan muu ei ollut häntä älynnyt omakseen poimia...