Perjantaina sit sorruin... paikkareiden pisteet ylittyi nelinkertaisesti. Mutta ei hätää: tasoitin ne lauantaina ja eilen: söin vaan runsaasti kasviksia, että pistesaldoksi jäi nolla. Lisäksi harrastin erittäin paljon liikuntaa, yhden päivän pisteiden verran. Ja lopputulos: paino laski kilolla! JEEEEE!!!!!
Hups...
Jatta4
1283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Huh! Kyllä aika nopeasti maksoit "velan pistepankkiisi"! Muista nyt sitten jo tänään syödä proteiinia ja rasvaakin vähän, ettei elimistö mene aivan sekaisin.
Itse tein vähän saman tyyppistä pari kertaa laihiksen alussa, ja parin "nollapäivän" jälkeen kyllä ainakin minulla oli kehno olo, vaikkei nälkä vaivannutkaan. Mutta kyllä siitä tietysti hyvän egoboostin saa, kun pystyy niin tehokkaasti "ryhdistäytymään" repsahduksen jälkeen. Nyttemmin yritän tasoittaa mahdolliset viikonlopun ylipisteet viikon aikana, niin pystyy vähän monipuolisemmin syömään päivittäin.
Anyway, onnittelut sinulle. Olet löytänyt mielenlujuutta projektiisi. Se on pysyvän laihtumisen tärkein kulmakivi. :)