Norjalaisia miehiä suomeen lisää kiitos.
Alkaa tympiä suomen katukuva.
Kadulla lamppaa suomalaisten lisäksi vain tummia muslimi miehiä..tietyistä parista maasta
Kyllä tänne tarttis saada muunlaistakin verta, mielellään myös koulutetuimmista maista.
Jenkki mustakin ois tosi komea rotu.
Alkaa tympiä suomen katukuva.
Kadulla lamppaa suomalaisten lisäksi vain tummia muslimi miehiä..tietyistä parista maasta
Kyllä tänne tarttis saada muunlaistakin verta, mielellään myös koulutetuimmista maista.
Jenkki mustakin ois tosi komea rotu.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pysykää pirkot vaan niissä muslimeissa ja turkkilaisissa.
Eurooppalaisella miehellä on hiukka erilainen naismaku. Kilpailette samassa sarjassa bulgarialaisten ja turkkilaisten naisten kanssa.
Heh heh, niin, jos te saisitte päättää... tai lähinnä sinä ja lukuisat "tynnyrin seiniä" lukien opetuksensa saaneet=D (en puhu kieliopista, en ole opettaja=D)
Kun sinun suomessa ei ole muita kuin näitä Pirkkoja, niin kannattaa varmaan kiertää suomea muualtakin kuin Hki. assalta tai jostain tuppukylän baarista.
Pirkot kirjoitetaan kyllä pienellä, paitsi silloin kun se esiintyy lauseen alussa. Myös donnat, kissat, böönat ja daamit kirjoitetaan pienellä. Sen sijaan Suomessa ja Suomea kirjoitetaan isolla, paitsi silloin kun puhutaan suomea.
Minä puhun kieliopista, vaikken opettaja olekaan:)
Sorry anselmi, "puhutaan Suomea, ei suomea"
Ennen kuin nyt vallan innostunut, niin kerrottakoon sinullekin, että kielet kirjoitetaan suomen kielessä pienellä.
http://www.koulukanava.fi/aidinkieli/kielentaito/oikeinkirj/
Kerrottakoon sinullekkin, että "vallan innostunut" ei ole suomen kieltä eikä näin ollen tarkoita mitään tässä lauseessa. Eipä oppi ole mennyt perillä, vaikka lähteitä löytyy.
...tai sitten pitää muuttaa Norjaan tai Lappiin, sieltä niitä löytyy.
Seurustelin tossa männäpäivinä erään komean Norskin kanssa ja meillä oli kivaa se aika, joka yhdessä oltiin. Jouduimme eri teille asioiden summana, mutta olen iloinen saadessani tavata niinkin hauskaa ja reipasta miestä. Olen monen ystäväni kuullut sanovan vain pelkkää hyvää Norskeista ja en yhtään ihmettele. Ne ovat komeita ja hauskoja tyyppejä.