miehet

pälkähästä joka asiassa ,varsinkin työpaikalla tapahtuviin asioihin :nainen se alempiarvonen
2328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos naiset häviävät miehille työelämässä, he saavat veroetuja moninkertaisesti enemmän.

Äänestä

mutta miehiä on siunattu kyvyllä paitsi siittää lapsia alkuun niin myös jättää heidät täysin hoitamatta. Merkillistä, että jotkut voi käytännössä hylätä omien siittioittensä tulokset aivan surutta. Ihan sama, onko sperma pesty kädestä tai onko siitä syntynyt ihminen. Yhtään enempää vastuullisuutta ei miehiltä edellytetä, jos ei satu huvittamaan isänä olo. Mikä on se mekanismi, jolla saa poissuljettua sen tosiasian, että lapsi tarvitsee isäänsä. Jos äidit jättäisivät lapsensa samoin periaattein mitä monet miehet, niin maa olisi orpoja täynnänsä. Maailmasta puhumattakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pääsee kirjoitti:

pälkähästä joka asiassa ,varsinkin työpaikalla tapahtuviin asioihin :nainen se alempiarvonen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu