Haluaisin tänään pitää hauskaa eli tanssia hyvää musiikkia (r'n'b) ja tutustua mukaviin miehiin. Missä ravintolassa Helsingissä käy paljon ulkomaalaisia/mustia miehiä?
Mihin ravintolaan tänään?
Crazy night
202476
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
kaisaniemenkadulla .hyviä bändejä joka päivä ja mukavia ihmisiä.hyvä meno
König liekö Mikonkadulla. Täynnänsä ulkomaalaisia miehiä. Seuraa saa varmasti.
....Soul Clap La Tourissa! Sinne ehdottomasti!
Kävin tsekkaa nettisivut. Hyvältä näytti meno, mutta porukka oli tosi nuorennäköistä? Onko ihan 20v bileet? Oon ite 30.
Onpa taas nimellä paiskattu...
Vastatkaapa ihmiset tähän ketjuun mahdollisimman perusteellisesti, missä kaikissa ravintoloissa käy paljon ulkomaalaisia, niin mä tiedän sitten mihin EN ainakaan mene. :)
En ole rasisti, mutta en halua ulkomaalaisten MIESTEN seuraa. He nimittäin eivät (yleensä) käyttäydy yhtä rauhallisesti kuin suomalaiset miehet. Kun biletän haluan bilettää ilman jatkuvaa ´häirintää´.
ahaa..miksi olet muuten tällä palstalla jos ulkomaalaiset miehet ei kiinosta etkä ole rasistikaan ?!?
Ei niitä niin pilvin pimein ole, että sun varta vasten pitää tulla tälle palstalle että tietäsit mihin kapaakkaan ET mene!
Odotan hyvin mielenkiinnolla vastaustasi, joka todennäköisesti alkaa että no kun mun kaverila on ulkomaalainen mies jne. jne.. ei niitä kuule tollasia juttuja kukaan usko...
Luin juuri tätä nimenomaista ketjua siksi, että tämä näkyi Suhteet koostesivun nostoissa, koska oli silloin vielä uusi. Siellähän näkyy aina muutama uusin ketju kustakin keskustelualueesta. Yleensä luen niitä muita keskustelua, kuin tätä Monikulttuuriset suhteet-palstaa.
Katsoin tätä keskustelua aiheen perusteella ja nimenomaan siksi, että halusin nähdä missä ulkomaalaiset miehet erityisen paljon käyvät, jotta voin itse jättää nuo paikat väliin.
Satun itse olemaan taustaltani osittein ei-suomalainen, mutta pidän suomalaista käyttäytymiskoodia yleisesti ottaen miellyttävämpänä (koska on rauhallista), kuin esim. etelä-eurooppalaista. Aika älytöntä minun olisi olla rasisti, kun en itsekään olisi juuri minkään maan kansalaisena ´puhdasverinen´. Sen verran kansainvälinen tausta minulla on.
Vaikka ulkomaalaisia miehiä ravintoloissa ei ehkä pilvin pimein olekaan, koen itse saaneeni liiallisen annoksen heidän huomiotaan, siksi pyrin jatkossa viettämään vapaa-aikani ilman heidän seuraansa. Tässä on siis mun pointti, jos et sitä ymmärrä tai hyväksy, niin älä! Ei haittaa minua juurikaan. :)
muistutan etta suurin osa miehista pitaa tummien miesten perassa juoksevia naisia samanlaisina halveksittavina hyvaksikayttajina kuin naiset pitavat miehia jotka kayttavat seksipalveluja.
Naamanne on kylla pistetty muistiin yoelamassa, ei me miehet sokeita olla.
Aloitin keskustelun juuri sen takia, etten kaipaa jurojen, mykkien, sosiaalisesti vammaisten,tanssitaidottomien, pihien ja rasististen suomalaismiesten seuraa kun LÄHDEN PITÄMÄÄN HAUSKAA. Kertokaa lisää hyviä paikkoja.
Mielellään haluaisin myös tietää jos on joku paikka, jossa käy fiksuja, sosiaalisia, tanssitaitoisia, avoimia,hauskoja, ennakkoluulottomia suomalaismiehiä, jotka tulevat juttelemaan ihan selvinpäin ja ennen klo.02.30. Sellaisessa ravintolassa en ole ikinä ollut.
Onhan se kyllä niin että suomalaiset miehet ovat joskus hieman estoisia ja yritettyään korjata ongelmaa alkoholilla saattavat sortua tahdittomuuksiin. Kannattaa kuitenkin katsoa kokonaiskuvaa, sillä monesti tutustumisen jälkeen ilmenee että he ovatkin tanssitaitoisia, keskustelevat fiksusti ja omaavat huumorintajun. Ongelma useimmiten piileekin siinä että suomalaisnaiset eivät ole aina kaikkein helpoiten lähestyttäviä. Miksi et kokeilisi asiaa toisinpäin ja menisi itse juttelemaan suomalaismiehille sen sijaan että odottaisit jonkun heistä keräävän riittävästi rohkeutta lähestyäkseen sinua? Tällä tavoin voit saada tervehenkistä ja ehkä vähemmän humaltunutta seuraa kunnon suomalaisesta jo ennen klo. 02.30. Maailmaa seuranneena olen huomannut että on ihan tervettä olla hieman rasisti ja ennakkoluuloinen, sillä menneisyys on osoittanut että afrikkalaista syntyperää olevilla herroilla on ilmennyt vaikeuksia hallita viettiperäistä käyttäytymistään. Toisin sanoen naivi suomalainen nainen saattaa olla vaarassa hakeutuessaan heidän seuraan. Kai mieluummin siedät hieman juroutta kuin tulet pistetyksi puukolla tai sukupuolitaudin tms. Siitä vasta crazy night tuleekin kun koitat poliisiasemalla tunnistaa raiskaajan sellaisesta joukosta jonka kaikki jäsenet ovat suurinpiirtein saman näköisiä! Valitsisitko elämänkumppaniksesi mieluummin koulutetun suomalaismiehen vai eksoottisemman yksilön, joka välttämättä ei edes osaa lukea!? Nämä ovat kaikki asioita joita kannattaa ajatella mentäessä pitämään hauskaa. Onhan niitä paikkoja josta ihan kunnollisen suomalaisen miehen voi löytää. Kantakapakat, netti, yökerhot. Täytyy vaan osata nähdä pikkaisen vaivaa ja seuloa. Se on varmasti parempi tapa toimia kuin rynnätä ns. tummien syliin.
Hain vinkkejä hauskanpitoon, en elämänkumppanin etsintään. Viimeksi löysin ravintolasta tanssitaitoisen, koulutetun, 5:ttä eurooppalaista kieltä puhuvan, alkoholia kohtuudella käyttävän, keskustelutaitoisen afrikkalaismiehen. Oli oikein mukava ilta.
-On jokaisen omalla vastuulla huolehtia ehkäisystä.
-Osaan erottaa kansallisuudet ja jopa yksilöt ulkonäön perusteella toisistaan
-Sääliksi käy niitä humalaisia suomalaisnaisia jotka päätyvät sänkyyn miespuolisen suomalaisen ystäväni kanssa, joka on minulle avoimesti kertonut, ettei ole käyttänyt kondomia matkustellessaan ja sekstaillessaan mm. Thaimaassa ja Etelä-Amerikassa
-Minua on kerran lyönyt afrikkalainen mies, sen jälkeen en miestä tavannut. Ystävääni hakkasi suomalainen mies vuosia.
Eli älkää yleistäkö!
Miten te aina löydätte niitä huippukoulutettuja, äärimmäisen sivistyneitä ja monitaitoisia afrikan miehiä. Oliko tämä kyseinen herra vielä pirun rikaskin? Yleensä puheiden mukaan ovat. Itse olen tavannut vain työttömiä tai siivoojana työskenteleviä afrikkalaisia, joiden yleissivistys on jossain koiran tasolla ja rahat aina loppu. Hohhoijaa...
Sanos muuta? Mitä ihmettä koulutettu, viittä kieltä puhuva keskustelutaitoinen afrikan vahvistus teki yksin baarissa? Luulisi löytyneen seuraa jo aikaisemmin... Tosiasiassa Afrikassa on aina tarvittu valkoista miestä kaivamaan mustille kaivot, mutta nämä palstan ruusut kertovat täällä kuinka ovat löytäneet miljonääri-kirurginsa yökerhosta... Arvatenkin sinun huippukoulutettu tanssipartnerisi oli selvinpäin koska Kelalla ei ole sivutoimipisteitä yökerhoissa. Ei tainnut tarjota sinulle mitään, vaan sinä tarjosit hänelle, kun "rasistiset suomalaiset olivat juuri varastanut lompakon"?
Ai vasta kerran on lyönyt sinua afrikkalainen mies? Kuinka monesti sitten on tullut suomalaiselta nyrkkiä?
Jos mielestäsi kotimaiset miehet ovat niin kurjia ja väkivaltaisia, niin miksi et muuttaisi esim. Nigeriaan? Siellä voit bailata aamusta iltaan mustien miesten kanssa, eivätkä suomalaiset äijät ole turhaan häiritsemässä.
Viime viikolla ehdotin Soul Clappia, en ehtinyt enempään tiedusteluihisi vastata, mutta se on siis kerran kuussa ja hauskaa oli viime la:na ;). Olen itsekin lähemmäs 3-kymppinen, mutta sieltä löytyy kaikenlaisia ja ikäisiä! Itse jos käyn ulkona, paikka on Baarikärpänen ja joskus Eatz ihan kansainvälisen ilmapiirin ja silloin tällöin tosi hyvän, tanssittavan, musan takia. Näissä paikoissa olen kyllä joutunut välienselvittelyihin kännisten suomalaisörveltäjien kanssa, mutta en koskaan liiku yksin vaan porukassa. Jos oikein kunnolla haluat päästä tanssimaan itsesi hiestä märäksi, kokeileppa la 1.10. Ravintolalaiva Väiski ;)...
(ps. Königiin en ikimaailmassa menisi!! Kunnon lihatiski....)
... tarkoittaa, onko niin, että "nomen est omen"?
Ihan vakavasti: kuka antaa klubille tuollaisen nimen; miksei samalla Soul Gonorrhea?
Kiitos tytöille menovinkeistä, lisää saa laittaa.
Mutta teidän miesten kanssa en keskustelua halua enää jatkaa. Kuka puhui rikkaasta tai huippukoulutetusta miehestä? Mies ei ole rikas, mutta tarjosi silti illallisen ravintolassa. Kuka puhui selvinpäin olemisesta? Sanoin hänen olevan alkoholin kohtuukäyttäjä. Kell´ onni on, se onnen kätkeköön. Eli enempää en teitä miespoloja viitsi kiusoitella. Eipä muuten tullut vinkkejä, mistä niitä suomalaisia valioyksilöitä löytyisi?
Epäilen että "clap" kuvaa sitä ääntä mikä tulee kun afrikan mies vetäisee suomalaisnaista nekkuun ennen kuin pöllii tältä käsilaukun.