Creative-soittimet

Ostin noin puoli vuotta sitten Muvo N200 256MB soittimen, joka toimi noin kuukauden ajan.
Sain takuuseen uuden soittimen, joka sekin nyt hajosi - näyttö sekosi, ääni pätkii ym.

Onko kahden laitteen hajoaminen sattumaa vai onko muilla vastaavia kokemuksia?
61255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Itselläni ollut iPod mini vuoden verran, ei mitään ongelmia ja akun kesto 18 tuntia putkeen.

Äänestä
  • minulla on täysin moitteeton zen touch.

    Äänestä

Itselläni ollut reilu puoli vuotta Muvo V200 512Mb
ja hyvin toiminut.

Äänestä

Minulla on vastaava soitin, jonka sain kanssa takuuseen edellisen hajottua. Valikoita käytettäessä sammui aina. Radio kuului, mutta pikavalinnat hävisivät. Nykyinen on pari kuukautta toiminut hyvin ja toivottavasti toimii vielä pitkään.

Äänestä
  • Valikoita selatessa Creative MuVo N200 sammui ja ääni särisi. Firmiksen uudelleenasennus poisti ongelmat. Ehkä muistin formatointi olisi riittänyt?

    Äänestä

Mun Zen Xtra 30G hajos n.9 kuukauden jälkeen, kun heitin sen pehmeälle sängylle. Muuten oli kyllä kestäny armeijan touhut. Kyllä oli tunnelmaa kun loppusodan tilanteissa pauhas In Flamesit, Prodigyt ja vastaavat :), eipä jaksanu viedä korjautukseen ja nyt loppu takuu pari päivää sitten, PERHANA!, noh, kuhan uuden kovon ostan siihen nii taas pelaa :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pate kirjoitti:

Ostin noin puoli vuotta sitten Muvo N200 256MB soittimen, joka toimi noin kuukauden ajan.
Sain takuuseen uuden soittimen, joka sekin nyt hajosi - näyttö sekosi, ääni pätkii ym.

Onko kahden laitteen hajoaminen sattumaa vai onko muilla vastaavia kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu