Unohdin (yli 12h myöhässä) pillerin liuskan ensimmäisellä viikolla (olin yhdynnässä edellisen viikon aikana) ja kahden päivän päästä otin jälkiehkäisypillerin. Jatkoin e-pillerien ottamista tavalliseen tapaan. Katumuspillereiden oton jälkeen oli vähäistä pahoinvointia, mutta se meni ohi. Nyt kun ko. tapahtumasta on noin pari viikkoa aikaa, on tullut omituisia oireita. Alavatsaa vihloo välillä, rinnat ovat vähän kipeät (kipua tuskin huomaa lainkaan), palelee jatkuvasti (on kyllä palellut siitä asti kun ilman viilenivät) ja äsken tuli oikein heikko olo ja vapisutti. Voiko jälkiehkäisypillerit ja e-pillerit yhdessä aiheuttaa tällaisia oireita vielä ihan liuskan lopussa? Johtuuko nämä suuresta hormonimäärästä vai olenko raskaana? Onko kellään kokemuksia?
pilleri unohtui + jälkiehkäisy
yasmin
1359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Niin,ne saa kyllä elimistön tekeen ties mitä temppuja ja kepposia, että älä yhtään panikoi... Jos tyhjennyvsuotoa ei tule taukoviikolla, ihmettele sitten vasta, ja tee testi :)