Mietin vaan, että kun teillä on noita seksisuhteita, vakipanoja, mitä lie onkaan niin jos niitä on useampia esim.yli kolmee kerralla tai jotain, niin miten teidän kaverit, vanhemmat ym. niihin suhtautuu, vai tietääkö ne edes? Ajattelin vaan, että esittelettekö niitä edes vanhemmillenne esim. ystävinä vai miten? Onko joskus tullut jotain sekaannuksia?? Vai onko ne vaan jotain salaisia kahdenkeskisiä tapaamisia, joista ei muille puhuta?? Entä kohteleeko omat kaverinne(siis samaa sukupuolta olevat) tasapuolisesti näitä hoitojanne, jos olette tekemisissä kimpassa?
Seksisuhteista
Bambi
4869
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
miks pitäis?
Sen verran mullakin on vielä itsekunnioitusta, etten harrasta tollasia.
Vanhemmille jätän kyllä tytöt esittelemättä, ennen kuin olen aivan varma että se suhde alkaa kehittymään. Äiti nimittäin on sellainen touhuaja että ei mitään järkeä.
Mut kavereille esittelen jos satutaan törmäämään kaupungilla toisiimme. Yleensä daaminani, seuralaisena tai ystävänä. riippuen onko tunteita pelissä vai ei.
sellaiset järjestelyt, että himaan ei ketään viedä. koska joku päivä mua ei niiden elämässä enään ole...kaikki loppu ajallaan. Kaverit nyt antaa vain tunnustusta asiasta, koska haluais samanlaisen suhteen. Kavereinani esittelen heitä kavereilleni. joo tasapuolisesti kohtelen molempia vakipanojani, koska kaikillahan siinä on hauskaa ja tarkoitus ei ole ketään satuttaa. kun on kunnoitus kunnossa homma toimii, mut rakastumiset ja mustasukkaisuus on kielletty. toisistaan he tietävät ja eipä se heitä haittaa. vakipanoillakin on muita jätkiä ja se on mun mielestä ihan ok juttu.