Suomen Sisun puheenjohtaja TV:ssä

A-talk aihearkisto
TV1 A-talk 21.9.2005 klo 21.10
Kuka pelkää mustaa miestä?

Susanne Päivärinnan vieraina ovat lääkäri-kirjailija Alexis Kouros, Suomen Sisun puheenjohtaja Teemu Lahtinen, näyttelijä Jani Toivola ja emeritusprofessori Tatu Vanhanen.

http://www.yle.fi/aohjelmat/atalk/arkisto/id17812.html
5572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olisi tuonut heti alkuun vaikka kysymykset sivuuttaen mamujen SUHTEELLISET RIKOS JA TYÖTTÖMYYSTILASTOT!

Äänestä

mielenkiinnosta itekki halusin katsoa ku suomen sisu-johtaja puhuu.eipä ollu mitään järkevää asiaa sillä miehellä.kierteli ja kaarteli ja lopuks ei saanu mitään järkevää sanottua.jos on tuollaisen aatteen takana niin pitäisi miehestä vähän selkärankaa löytyä!mutta tuossa ohjelmassa minua muutenkin häiritsee tuo juontaja.hän ei ole puolueeton toimittaja niinkuin pitäisi vaan tuo itse omia ajatuksiaan tuosta asiasta esille liiankin paljon.kiusaa toista osapuolta josta itse ei pidä.ohjelmassa pitäisi tasapuolisesti juontajalla kuunnella ja esittää kysymyksensä eikä tuoda omaa kantaansa esille!

Äänestä

Että Saharan etelänpuolisen osan afrikkalaiset ovat pohjanoteeraus. Japsit, kiinalaiset ja intialaiset ihan OK.
Juutalaiset älykkäitä, mutta käyttävät älyään hyväkseen osaamatta ennustaa seurauksia.

Äänestä
  • Pahoittelen, etten ole ehtinyt kommentoida näkemyksiäsi aiemmin, mutta asiahan on juuri niin kuin sen tuossa lyhyesti ja ytimekkäästi ilmaiset, joten toistokaan ei liene tarpeen. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-JOU- kirjoitti:

A-talk aihearkisto
TV1 A-talk 21.9.2005 klo 21.10
Kuka pelkää mustaa miestä?

Susanne Päivärinnan vieraina ovat lääkäri-kirjailija Alexis Kouros, Suomen Sisun puheenjohtaja Teemu Lahtinen, näyttelijä Jani Toivola ja emeritusprofessori Tatu Vanhanen.

http://www.yle.fi/aohjelmat/atalk/arkisto/id17812.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu