Hei. Aattelin kysellä että lötyykö muita au paireja espanjasta,ja mistä päin? Olisi kiva tutustua muihinkin au paireihin,tai ylipäätään muihin suomalaisiin täällä. Ja sit vielä sellasta,että sattuuko joku tietämään,että onko olemassa jonkunlaista keskustelu palstaa,jossa voi jutella myös ulkomaisten au pairien kanssa,jotka asuu espanjassa? Kiitos,jos joku osaa kertoa jotain!
España
muita?
131466
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Espanjaan lähdössä pikaisesti, paikkana Sevilla. Minnekäs itse?
Millon olet tulossa tanne? Mina olen Sevillassa viela 3 viikkoa.
Ma olen vitoria-nimisessa kaupungissa, lahella Bilbaoa!
Tulen 28.9. Olisi mukava jutella enemmän. Jos vielä luet palstaa ja kiinnostaa, mailaa minulle ihmeessä. Erityisesti haluaisin kuulla Sevillasta nuin niinkun au-pairin näkökulmasta!
Olen aupairina Sevillassa, enkä todellakaan halua etsiä täällä olevia suomalaisia, vaan tutustua paikallisiin ihmisiin! Ei ehkä kannata lähteä ulkomailla jos haluaa puhua suomea.
Hei! vieläkös olet baskimaassa? Itse tulen oleskelemaan kevään San Sebastianissa, joskin opiskelemassa en au pairina, mutta kovin usein ei noilla kulmilla Suomalaisiin törmää..
ma oon taalla costa del solin alueella....
Miekii oon tulossa Sevillan lähelle au pairiks!!! Lähtö on kolmas päivä ens kuuta! Ja vielä: miun ystävä asuu Bilbaossa että sinnekin päin ole mahollisesti tulossa.. Kiva olisi nähdä teitä kohtalo tovereita..:D
Juuh,minä asustelen täällä Madridissa. Muita täällä päin?
olen au pairina fuengirolassa malagan provinssissa, jos löytyy au paireja lähettyviltä niin laitahan jatkoa viestiin niin voitais vaihtaa yhteystietoja...
olen taalla benalmadenassa melko lahella fuengirolaa..voitas vaihtaa yhteystietoja.
elikkäs minun sähköpostiosoite on [email protected]
hei! HAluaisin oppia Espanjan kielen oikein hyvin,joten haluaisin menna Espanjaan au pairiksi.MIna en oikeastaan tieda siella olosta mitaan.au pairina olosta.oleteko espanjalaisessa perheessa ja millaisia perheita siella on,ja ymmartavatko he espanjaa? mites se opiskelu siella sitten? minka kautta kannattaa lahtea? riittaako palkka siella oleilemiseen?