selkävaivoihin

Tuossa keinoja, joilla voi itseään tutkiskella...
http://www.kalindra.com/ShawSIJ.pdf
3857
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"...that sacroiliac joint dysfunction may actually be a primary biomechanical cause of degeneration of the lower lumbar disc spaces, leading to herniation of disc material."

Suomeksi ja lyhennettynä: ristiluun virhetoiminto voi aiheuttaa välilevyn pullistumia.

Ja sehän on jo selvä, mikä aiheuttaa ristiluun virhetoiminnon: si-nivelen dislokaatio.

Äänestä

"Sacroliant joint dysfunction is the major cause of low back pain in 98% of patients."

Että näin.

Äänestä

;;,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hoidettu kirjoitti:

Tuossa keinoja, joilla voi itseään tutkiskella...
http://www.kalindra.com/ShawSIJ.pdf

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu