Eli: pari kertaa aiemminkin olen syönyt yasmin-pillereitä pari laattaa putkeen. Mutta tällä kerralla pari päivää toisen laatan aloituksen jälkeen alkoi verenvuoto.. siis silloin kun menkkojen olisi pitänyt tulla, jos olisin pitänyt taukoa välissä. Ja siitä se on jatkunut melkein yhtäjaksoisesti ( no, joku kuiva päivä välissä ) tähän asti, kun toinen laatta on loppumassa tänään. Verenvuoto on aika vähäistä ja muutenkin vähän erilaista, sellaista "limaista" ja haiseekin jännälle minusta.. Onko muilla kokemuksia, onko tämä vaarallista?? Ja tuleekohan menkat nyt, kun aion sen tauon pitää?
jatkuvaa tiputtelua pillereistä??
kertokaa
2211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Joskus kun naiset syö enemmän kuin yhden laatan putkeen, saattaa alkaa tiputtelemaan kesken laatan, ja se on merkki siitä,ettei limakalvo jaksa pysyä enää kasassa, ja heti kun tiputtelua alkaa esiintymään olisi hyvä pitää taukoviikko!
Itsellänikin toisen laatan kohdalla on käynyt näin. Joskus vain tuntuu "nipistelyä", muutaman kerran on kuin menkat olisivat hyökänneet päälle. :(
Normaalia lienee, vaan ei sille taida mitään voida.