Erään tutkimuksen mukaan avioliiton riski epäonnistua on huomattavan suuri, jos palkkaero on pieni. Eron todennäköisyys on erityisen suuri, jos mies tienaa naista vähemmän.
Siksi tulevaisuuteen katsovan naisen kannattaa ottaa isopalkkainen mies.
Vain lyhytnäköinen nainen kelpuuttaa itselleen duunarin.
Siksi tulevaisuuteen katsovan naisen kannattaa ottaa isopalkkainen mies.
Vain lyhytnäköinen nainen kelpuuttaa itselleen duunarin.
Vastaukset 5
Vanhimmat
duunarithan ne vasta tienaakin. Ja kroppa on on timmissä eikä miskään lössykkä inssinlässykkä isotissi.
Olen miettinyt uranaisena, että kotona olisi kiva mukava mies, joka hoitaisi lapsia, siivoaisi.. Ja tietysti saisi opiskella ja harrastaa, jotta elämässä olisi muutakin kuin kotityöt.. No, ehkä hiukan provosoin..
Tuo oli hyvä idea! Mä voisin ihan hyvin tulla sun luo tekemään ruokaa ja huolehtimaan kodista. Olen kyllästynyt tähän hektiseen elämäntyyliin jota tällä hetkellä elän. Olisi hienoa kun olisi aikaa kehittää itseään lukemalla tms. Ja olisi oman itsensä herra. Aikaa pitäisi olla enemmän. Saisin kaipaamaani yksinoloa ja sitten kun tulisit kotiin niin ruoka olisi odottamassa ja stressitön miehesi olisi valmiina tyydyttämään kaikki tarpeesi ;-)
Mutta rahaa sulla saisi sitten olla törsättäväksi asti ja tietenkin meillä olisi yhteinen tili, en ole tottunut kovin niukkaan elämään... Sanotaan että 1500e/kk nettona henkilökohtaiseen käyttöön on mulle riittävästi. Asumiskustannukset joutuisit maksamaan kokonaan ja autot jne.
Tämähän olikin hauska ajatus :-)
olen työtön, joten en saa palkkaa. vaikuttaako tämä asioihin? olen jonkinlainen muusikko, performanssitaiteilija, alkoholisti ja muutenkin tosi renttu. siihen nähden suhteeni on tainnut kestää yllättävän kauan vaikka naiseni tienaa aivan järkyttävän paljon rahaa (hänellä on pienehkö firma)
niin kun tarkemmin ajattelen, niin minusta on kyllä hirmu onnellista olla tässä tilanteessa, koska voin hengailla naiseni kanssa kaiket päivät ja vaikka katsella sen duuneja, jos ei ole muuta tekemistä ja puuhailla mitä millonkin. että kyllä hänkin lienee onnellisempi näin, kuin että jos olisin kaiket päivät töissä ja "perheemme" siinä nettoaisi vaikka 2000E kuussa, mitä hyötyä siitä rahasta olisi?
sillä ei voi ostaa vapaa-aikaa ja yhteinen vapaa-aika pitää luullakseni suhdetta paremmin kasassa kuin mikään..