Keltä löytyisi Metallican Reload cd:n biisilista? Oma cd:ni tuli pitkä aikaisesta lainauksesta takaisin ilman kansia. Ja nyt kaipailisin biiseille nimiä.
Metallica Reload
7
353
Vastaukset
- Blue Eagle
1.Fuel
2.The Memory Remains
3.Devil's Dance
4.The Unforgiven II
5.Better Than You
6.Slither
7.Carpe Diem Baby
8.Bad Seed
9.Where The Wild Thing Are
10.Prince Charming
11.Low Man's Lyric
12.Attitude
13.Fixxxer- AN79
Metallica ei ole kadonnut minun suosikkieni joukosta. Paras biisi tuolla listalla on The memory remains.
- WKTight
MUAHAHAHAHAA! Ei ollu pokkaa sanoo et "poltin kaverilta Metallican Reloadin ja tarteen biisien nimet".
Alkuperäisellä LEVYLLÄ lukee biisien nimet. En saarnaa, ilmasen vaan halveksuntani.- Jonna
Levyni ei ole poltettu vaan venäläinen piraatti. Eikä se nyt ihan suomalaista cd:tä vastaa. Levystä mm. todella puuttuu biisien nimet. Mutta halpojen piraattilevyjen ostaminen on tietenkin melkein yhtä huono juttu kuin levyjen polttaminenkin...
- Möpä
Jonna kirjoitti:
Levyni ei ole poltettu vaan venäläinen piraatti. Eikä se nyt ihan suomalaista cd:tä vastaa. Levystä mm. todella puuttuu biisien nimet. Mutta halpojen piraattilevyjen ostaminen on tietenkin melkein yhtä huono juttu kuin levyjen polttaminenkin...
Sehän on pahempi asia, koska silloin ne rikolliset saa lisää rahaa jatkaa sitä laitonta toimintaa. Jos itse poltat CD:n vaikka kaveriltasi, ei siitä hyödy muut kuin sinä.
- WKTight
Möpä kirjoitti:
Sehän on pahempi asia, koska silloin ne rikolliset saa lisää rahaa jatkaa sitä laitonta toimintaa. Jos itse poltat CD:n vaikka kaveriltasi, ei siitä hyödy muut kuin sinä.
...ja levyliikkeet, kun rikollinen Jonna ei maleksi siellä. :)
- KVG ytytyty
Olisit katsonut vaikka wikipediasta niin ei täällä tarttis kysellä typeriä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567795Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675891Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615370Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515273Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084612Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072313Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31196Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371016Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43964