joo

Ova poika säveltämään marseja toi Kuula; on karboraattorie mssia tovisiotokunnale, lapua marsia sekä edelliselle, että orkesterille, Nijamiestemrssia, mieskorole, ja orkesterile ja opäinvastoin sekoitettuna, pari häämarssia,
2177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pianolle se kuuluisa häämarssi mollissa ja erääseen näytelmään torvelle, pianolle, huilulle ja jousikvartetiille, johon kuuluu Metsämatti halkotarhassakin huilulle ja jousikvartetille tanssi ym. ja suojeluskuntain marssi, joka jäi viimeiseksi sävellykseksi ennen kuolettavaa luotia, ja satakuntalaisten marssi.

Äänestä
  • Kuulaa kalloon kaikille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kkljklj kirjoitti:

Ova poika säveltämään marseja toi Kuula; on karboraattorie mssia tovisiotokunnale, lapua marsia sekä edelliselle, että orkesterille, Nijamiestemrssia, mieskorole, ja orkesterile ja opäinvastoin sekoitettuna, pari häämarssia,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu