Seksi

Naitteko heti kun pääsette toistenne luo vai riisutteko vaatteet ensin ? Ja miten paljon kertoja/tapaamiskerta ? Kertokaa myös tapaamisväli ja niiden frekvenssi!
135746
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Isäntä palasi talvisodasta kotiin.
Kaverit kysy, mitä teit ekaksi kun pääsit kotiin?
Nain muijaa.
Entä sen jälkeen?

Otin sukset pois jalasta

Äänestä

kyllä naidaan yleensä heti kun tavataan...tosin vaatteet riisutaan ensin pikaisesti ;) Ai että montako kertaa? No ainakin kerran päivässä (yleensä 2 viikon tapaamisia), joskus useammin :P

Äänestä
  • Muuten sama, mutta 4kertaa päivässä, joskus useemminkin, jos vaan mieheni jaksaisi, meinaa kuulemma ottaa jo kestävyyden päälle..:) Mut voi että se on ihanaa tuntee toinen lähellään, kun joutuu olemaan niin paljon erossa..

    Äänestä

Tavataan parin viikon välein. Intohimoa riittää edelleen, rakastelemme n.5x/vrk ja siihen muita leikkejä tietysti lisäksi (suuseksiä, asuja (minulla), leluja ym.)
Mieheni on 9v nuorempi, mutta suhteemme on lähes täydellinen yhteisine harrastuksineen ja arkikin sujuu ilman taistelua sun ja mun tekemisistä tai tekemättä jättämisistä.

Äänestä
  • Päätalon kirjassa ,kun isäntä tuli savotasta kotiin olisi hieni rouva halunnut,että mitä jos ensin pestäis,ukko méinasi,että aina sitä pesemään kerkeää,mutta harvemmin.........

    Äänestä

  • Tuollaista yhdyntämäärää. Kolmikymppisenäkin jo pari kertaa tuntuu riittävältä. Aika seksikäs täytyy naisen olla, että noin saa kiihotettua.

    Äänestä

  • Itsekin pidän seksistä ja rakastelemme poikakaverini kanssa montakin kertaa tapaamisreissuillamme. Mut edellisestä suhteesta opittuna> jos ei ole henkistä läheisyyttä, niin seksiä kaipaa jotenkin kokoajan lisää. Sillä tiedostamattaan täyttää jotenkin sen henkisen yhteyden, joka saattaa olla kadoksissa. Toinen juttu on sitten niin että naisella ei ehkä tapahdukaan huipulle pääsemistä joten ikäänkuin aina jää jotain puuttumaan ja sit sitä haluaa lisää, ja lisää. Ei tietenkään näin aina ole, mutta heitinpähän vaan uutena ajatuksena teille muille asiasta kiinnostuneille.

    Äänestä

  • seksistä pitävä kirjoitti:

    Itsekin pidän seksistä ja rakastelemme poikakaverini kanssa montakin kertaa tapaamisreissuillamme. Mut edellisestä suhteesta opittuna> jos ei ole henkistä läheisyyttä, niin seksiä kaipaa jotenkin kokoajan lisää. Sillä tiedostamattaan täyttää jotenkin sen henkisen yhteyden, joka saattaa olla kadoksissa. Toinen juttu on sitten niin että naisella ei ehkä tapahdukaan huipulle pääsemistä joten ikäänkuin aina jää jotain puuttumaan ja sit sitä haluaa lisää, ja lisää. Ei tietenkään näin aina ole, mutta heitinpähän vaan uutena ajatuksena teille muille asiasta kiinnostuneille.

    Teemme me muutakin, kuin peuhaamme petissä.:) Juuri henkinen läheisyys tekee tässä iässä seksistäkin täydellisempää. "Paneminen" kuuluu nuoruuteen ja innokkuuteen, samoin kuin pelkkä toisen miellyttäminen tavalla tai toisella..

    Ihan normaalia elämää me kaupassa käynteineen ja pyykkeineen tässäkin suhteessa elämme.
    Edellisistä suhteista oppineina haluamme vain vaalia sitä parisuhteen "kipinää", joka niin helposti väljähtyy ja unohtuu ajan kuluessa. Jos eläisimme päivittäin yhdessä, rakastelukerrat olisivat varmasti harvempia.
    Joka kerralla en huipulle pääse, en ole mikään orgasmikone. Nautin seksistä ja kiihotun helposti. Jos en yhdynnässä saa orkkua, mieheni hoitaa asian suullaan tai käsin ja leikkikalutkin tuovat oman kiihottavan lisänsä erootisiin leikkeihin.

    Olen aina ollut aktiivinen ja seksi on maistunut, joten mitään uutta tämä ei ole. Ehkä nykyinen mieheni on sitten "normaalia" halukkaampi, enpä ole asiaa ihmeemmin pohtinut.. Ja kun mietin asiaa, niin kaikki elämäni miehet ovat olleet kyllä hyvin hyvin halukkaita.. :)

    Äänestä

nähdään 1-2krt/kk pe yöstä su aamupvään.Seksiä tulee harrastettua tuona aikana n.5-6krt.Ongelmana on, että muitakin ihmisiä pitäs nähdä, muuten ei varmaan puettas vaatteita päälle välillä ollenkaan.:P

Äänestä

Panosuhteita teillä vaan näyttää olevan. Ei tunteita ja rakkautta mukana. Pelkkää panemista vaan kaikki tapaamiset. hmmm

Äänestä

välillä himottaa ihan perkuleesti, mutta parasta tapaamisissa on tämä: Kun istutaan sängyllä ja tuijotetaan toisiamme silmiin, hellimme ja pusutamme:) Seksimme on mahtavaa x 100000000000000 mutta se että tuntee toisen rakkauden ja kiintymyksen, niin ei se seksiä kaipaa...se on jotain paljon parempaa:)

Äänestä

Tapaamme joka viikonloppu ja rakastelemme n. 5-6 krt viikonlopun aikana. Emme hyökkää toistemme kimppuun rakastelua ajatellen kun tapaamme, hellimme kyllä muilla tavoin koko ajan. On niin paljon muutakin suhteessa kuin rakastelu.

Äänestä

Hmm... Näemme toisiamme todella harvoin - n. 10 kertaa vuodessa. Rautatieasemalta kestää melkein tunnin kotiin ja sen ajan normaalisti maltamme. Kun päästään kotiin niin aloitetaan suudelmilla, halauksilla ja juttelemisella. Mutta kyllä siinä puolentunnin aikana riisutaan jo vaatteetkin :)

Ei meillä pelkkää "panosuhdetta" ole. Siinä vaiheessa vaan kun on ollut 3kk toisesta erossa on aivan vastustamaton kiusaus saada tuntea toisen kosketus! Ekana päivänä saatetaan rakastella 4-5 kertaa, toisena päivänä enää 2 kertaa ja kolmantena päivänä kerran tai kaksi eikä se enää edes ole pakollista. Ja sitten joudutaankin taas eroon toisistamme :'( Sana seksi tulkitaan jokaisessa parisuhteessa hieman eritavalla. Esimerkiksi meillä seksi ei ole pelkkää orgasmin tavoittelua eikä yhdyntäkeskeistä - nautimme toisistamme muutenkin.

Ei kukaan alkaisi tälläiseen suhteeseen pelkästään seksin vuoksi, kyllä siihen tunnettakin tarvitaan. Aika hullua se olisi näytellä rakastavansa toista koko vuoden, jotta saisi kymmenenä viikonloppuna :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaukosuhteessa kirjoitti:

Naitteko heti kun pääsette toistenne luo vai riisutteko vaatteet ensin ? Ja miten paljon kertoja/tapaamiskerta ? Kertokaa myös tapaamisväli ja niiden frekvenssi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu