Miten voi jotkut suomalaiset yksilot olla NIIN tyhmia??? Taalla kun lukee, niin ukot haukkuu lehmiks ja huoriks suomalaisia naisia jotka ovat valinneet ulkomaalaisen puolison. Se on sitten sama onko se ruotsista vai amerikasta, vai italiasta vai kreikasta, aina sama paasaus. Mies ei saa olla kuin suomalainen. Suomalaiset miehet ovat ittensa mielesta niin maailman parhaita miehia? Kouluttamattomia, juoppoja ja vakivaltaisia. Etta suomalainen nainen jos on ulkomaalaisen kanssa, on sen takia etta han ei saa suomalaista miesta? HAH! Ymmarratteko te hyvat miehet, etta KAIKKI EI TAHDO SUOMALAISTA MIESTA!? Vaikka niita olisi 10 jonossa? Ja niinhan ne sanoo etta kun suomalainen nainen on kerran 'ajanut' ulkomaalaisella, ei han suomalaista enaa tahdo. Mistakohan johtuu? Ehka TE ETTE ole niin taydellisia mies vaihtoehtoja sittenkaan! Monet ystavani jotka ovat korkeassa asemassa ja koulutettuja kauniita naisia, tahtovat nimen omaan ULKOMAALAISEN TASOISENSA miehen! Tottahan toki suomestakin loytyy niita aarteita, mutta ei montaa. Jos heita olisi enemman ei suomi olisi mikaan ' junttila '. Te taalla haukutte millainen laski blondi ja ruma on suomalainen nainen, ei teita silloin pitaisi yhtaan haitata jos ne eivat ole teidan kanssanne, teidanhan pitaisi olla vaan onnellisia. Te puhutte miten ihania on esim. virolaiset/venajalaiset/italialaiset naiset. Mutta me naiset emme saa puhua ulkomaalaisita miehista, saatika sitten olla heidan kanssaan, vaikka te ette meita halua? Ollaanko me naiset samanlaisia idiootteja etta hyokataan teidan kimppuun jos teilla on esim italialainen nainen? Ei. Miksi? Koska tuntuu tosiaan etta meidan korvien valissa liikkuu vahan enemman. Ja tahan nyt on turha tulla jonkun suomalaisamman nirpottaamaan etta ' no en ma ainaskaa ikina koskiskaan ulkomaalaseen mieheen '. No niin et varmasti koska et ole koskaan sellaisen kanssa ollut, jos olisit niin olisi eri aani kellossa. En tahdo yleistaa tata asiaa suomalaisita miehista, mutta suurin osa on juuri tallaisia kuvailemiani juntteja. Ei tietenkaan kaikki todellakaan. Aarteita loytyy myos ja paljonkin. Ja tottakai myos ulkomaalaisissa on idiootteja miehia, niinkuin KAIKISSA MAISSA, kuten naisia myos. Mutta puhuin nyt tasta suomalaisten asenteesta, mika on juuri nain etta asutte siella metsikon keskella kaikki yhdessa, kaikki uusi ja erilainen on pahaa ja huonoa.
Suomalaiset miehet
HannaMiinaJanna
895891
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 34 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 89
Vanhimmat
Se on niin, että suomalainen mies on maailman paras. Rehellinen, ahkera, hyvännäköinen, sivistynyt ja koulutettu. Todisteena tästä vauras, vakaa ja turvallinen yhteiskunta. Turhat ininät pois!
Niinhan se todella onkin. Ammattikoulu on se maailman paras koulutus, ja mika parasta on se kun
ei sitten mene minnekkaan peruskoulun jalkeen. Hyvannankoista on viinasta turvonneet naamat. Mutta ei se ole teidan miesten vika etta synnyitte suomessa, jos olisitte kasvaneet isomassa maassa jossa asenteet ovat kohdallaan, olisitte varmasti helmia. Suomessa vain opitte ryyppaamaan ja ahdasmielisiksi.
"Ammattikoulu on se maailman paras koulutus, ja mika parasta on se kun
ei sitten mene minnekkaan peruskoulun jalkeen"
Kannattaisiko sun nyt hieman kiinnittää huomiota kirjoitustaitoosi ennen kuin vaahtoat meille amiksesta tai peruskoulusta? Mitäs luulet.
Nämä pikkutytöt "isoine maineen" ovat ehkä parasta viihdettä tällä palstalla.
Älä meitä siitä syytä mikä isäsi on.
Anteeksi nyt kauheasti etta minulla ei ole suomalaista nappaimistoa. Minun isallani on terveet asenteet ulkomaihin ja kunnioittaa ulkomaalaisia ihmisia todella paljon. Etta se isastani. Han ei ole koskaan huoritellut ja lehmitellyt naisia jotka ovat ulkomaalaisen miehen kanssa, painvastoin, han ymmartaa kylla erittain hyvin. Han ei pida minkaan maalaista ihmista itseaan huonompana. Ja siita mina olen taalla puhumassa.
Ai ettei ole skandeja vai? Ja tuohon Özlemiin (vai mikäsenytoli) kuitenkin sattuivat löytymään :D
Voihan sitä Itä-Vantaallakin unelmoida asuvansa ulkomailla...
Niin loytyi koska kopioin nimen control c:lla. Nappaimistossa tietysti on kyseiset kirjaimet mutta eivat suoranaisesti vaan vaikean nappainyhdistelman takana. Joten en jaksa niita laittaa, varmasti ymmarratte mita kirjoitan ilman niitakin.
suomalaisia koulutetaan toiseksi eniten maailmassa vuosina mitattuna (Norjan jälkeen) (UNESCO 1999). Lisäksi opetuksen laatu on korkea, sillä PISA:n tutkimuksissa suomalaiset 15-vuotiaat koululaiset on mitattu maailman parhaiksi. PISA mittasi mm. taitoja matematiikassa, äidinkielessä jne.
Siinä taas vailla tietoa äyskitään. Olen kyllä melko varma, että sinulla ovat opiskelut jääneet melko lyhyeksi, kun et tuon vertaa tiedä suomalaisten koulutuksesta.
Ja ne parhaiten koulutetut ihmiset, sitten yleensä lähteekin ulkomaille ja tänne kotosuomeen sitten jää kaikki tähteet. Ja yksi mikä on ikävää, niin vaikka täällä olis kuinka korkeasti koulutettuja ihmisiä, niin niiltä ikävä kyllä puuttuu se yksi tärkein juttu, ne sosiaaliset taidot. Mitä se jos on hyvin koulutettu, jos muuten on täysin moukka.
Vaan teidan miesten asenne suomalaiseen naiseen ja ulkomaalaiseen mieheen. Te nyt vedatte komenttia taalla ihan asian vieresta, kun on pakko paasta jotain sanomaan. Olisiko jo aika puhua niista teidan asenteista?
arvostelemaan maanmiehiäni? Epätoivoinen tyhjänpuhuja!
Yksinäinen ressukka olet!
sina ja sun fantsut maanmiehet, olkaa rauhassa siella perakylassa
Entä teidän naisten rasistinen asenne suomalaista miestä ja ulkomaalaista naista kohtaan?
...mutta olen huomannut, että muista pohjoismaista tulevat miehet osaavat kyllä lähes aina käyttäytyä suomalaisia miehiä paremmin. Ei tulisi kuulonkaan, että huorittelevat ja lehmittelevät yhtä paljon kuin Suomessa tehdään, tai muuten sikailisivat ja käyttäytyisivät junttimaisesti. Näin myös mediassa ja politiikassa: Suomessa miesten naisille heittämiä törkeyksiä katsotaan läpi sormien, esim. Ruotsissa ja Norjassa ei sellaisten kommenttien lausuminen tulisi kuulonkaan. Puhumattakaan humalaisesta rähjäämisestä.
Ei siinä mitään, pidän suomalaisista miehistä ja toki heissä on puolensa. Tiedän myös suomipoikia jotka eivät kuunaan alentuisi ylläkuvattuun käytökseen. Mutta muissa pohjoismaissa heitä on kokemukseni mukaan enemmän.
Ei suomalaisessa ole vikaa, no ei, eihan kukaan ole taydellinen. Mutta ASENTEESSA ulkomaalaisia kohtaan, on vikaa, siita tulin tanne puhumaan. Minulle on ihan sama etta eivat kay koulujansa ja juovat itsensa kuoliaaksi, mutta ei tarvitse tulla sanomaan miten ulkomaalaiset ovat heita huonompia. Ovat ne sitten mista maasta tahansa.
Siis mitä vittua? Suomalaismiehet ovat koulutuksen puolesta maailman kärkeä ja suomalaisnaiset brittien kanssa maailman juopoimpia naisia. Jos olet täällä pelkästään provoilemassa, niin anna palaa vaan, mutta muuten yritä pysyä totuudessa.
Suomalaisnaiset ovat yksi maailman lihavimpia ja eniten alkoholia käyttäviä sekä väkivaltaisimpia. Muista jatkossa tämä, ennen kuin alat jauhaa paskaa.
Nyt poitsu meni pikkasen metsään:)))
SuomalaisMIEHET ovat maailman väkivaltaisempia ja juoppoja ei suinkaan naiset. Lihavuudessa menevät samoihin.
suosittelisin ihan tutkimusten lukaisemista niin huomaisit että suomalaiset naiset ovat maailman juopoimpia todistetusti. ainoastaan ruotsalaiset pääsevät suunnilleen samalle juoppousasteelle.
miesten kohdalla pari maata menee jopa suomen ohi ja rinnalle mahtuu muutamia.
Olen tavannut monta kivaa suomalaista miesta. Kaikilla on kuitenkin sama idioottimainen asenne ulkomaalaisita. Ihan kuin suomalaiset oikeasti luulisivat olevansa parhaita? Nyt en olekkaan suomalaisia tavannut hetkeen koska en asu siella suomessa. Mutta luen kylla paljon taalla naita suomalaisten teksteja, niin aika normaalia etta rupeen olemaan aika pettynyt. Ja kaiken sen jalkeen mita ne kirjoittaa tanne, naen heita taalla lomamatkoillaan. Viinasta turvonneita kehoja, hirveassa kannissa pullo kadessa huutelee rivouksia raat naamalla. Menevat internetkahvilaan ja eivat maksa siita mitaan vaan sonkottavat suomea ulkomaisille ihmisille etta ei oo rahaa. Kylla siina saa haveta silmat paastaan.
No yritä nauttia nyt siitä espanjalaisesta ja olla tyytyväinen. Hyvää jatkoa!
Haukkuessasi suomalaisia miehiä tyhmiksi ja juopoiksi alennut samaan, kun ne joita haukut.
Suomalaiset, niin miehet kuin naisetkin ovat maailman koulutetuinta väkeä. Eikä pelkästään koulutetuinta, vaan pärjäävät myös kansainvälisissä vertailuissa opiskelun tulosten eli oppimisen osalta kaikkein parhaiten. Minulla on argumenttini taustalla empiiristä faktaa, mitä sinulla on? Antipatioita kotimaatasi kohtaan.
Syy: Et itse yllä keskiarvoon kotimaassasi niin koulutuksesi kuin muunkaan sisältösi osalta.
Arvaan, että seuraavaksi valehtelet koulutustasosi.
Kuten sanoin, miehet joilla on sairas asenne ulkomaita kohtaan ovat TYHMIA. Miksi heilla muuten olisi se asenne, koska siihen ei ole syyta? Siksi koska se on tiedonpuutetta, eli tyhmyytta. Minulla ei ole mitaan Suomea vastaa, vaan suomalaisia asenteita.
ja ikäs oli?
Kun sinulla kerran on ihan empiiristä faktaa asioista niin kerroppas oi, sinä älynjättiläinen miksi kirjoittelet tänne tyhmien, patjojen palstalle joiden OIKEAN koulutustason tunnut tietävän niin hyvin? Onko kenties omakohtaisia kokemuksia monikulttuuri suhteista? Epäilenpä.
Koulutustaso=järki? Ei ainakaan sinun kohdalla pidä paikkaansa.
Mina kirjoitan tanne koska olen suomalainen nainen joka seurustelee espanjalaisen miehen kanssa, espanjassa. Ja rupee pikkuhiljaa vituttaa kun taalla lukee ja tanne kirjoittaa, niin ainut mita saa vastaukseksi on etta olen tyhma, laski, blondi, seurustelen espanjalaisen kanssa vain koska suomalainen mies ei minua huoli ja kouluttamaton. Ja miski tama kaikki? No tietysti siksi etta seurustelen sen espanjalaisen kanssa enka suomalaisen.
sillä suomi-idolilla matti-nykäsellä olikaan ja mies perskutarallaa....
"Koulutustaso=järki? Ei ainakaan sinun kohdalla pidä paikkaansa."
Ei kannata arvostella ihmisiä asiasta, johon samassa kirjoitelmassa syyllistyy itse. Taidat olla sama tyyppi joka aloitti viestiketjun. Toistat samaa virhettä.
"joiden OIKEAN koulutustason tunnut tietävän niin hyvin?"
Sadasta lauseesta voi päätellä kirjoittajasta paljon.
Edellinen viesti oli tarkoitettu yksinomaan viestiketjun aloittajalle, ei "tyhmien patjojen palstalle". Mistä lie tuulesta temmattu ajatus.
On se jännä että täällä aletaan nussimaan pilkkuja kirjoitus virheistä ym.kun itsellään ei ole mitään järkevää sanottavaa. No, kaipa se näinkin menee ja sulle tulee fiksumpi olo.
olen eri henkilö joka tämän viestiketjun aloitti mutt meneppäs sinä poika takas amikseen- tai peruskouluun sillä sinne rasistit"lue"kouluttamattomat pojankellukat kuuluu!!
Ei se ole kuule siitä espanjalaisesta kiinni, vaan sinun IHAN OMASTA asenteestasi suomalaisia miehiä kohtaan.
Ja sinä juntti, et kyllä ole ikäpäivänä espanjalaista nähnytkään.
Painu sinne venäjälle, josta olet tullutkin.
Sieltähän sinä todellisuudessa olet, koska muualla ei kasva noin omahyväisiä ihmisiä.
Kuten olen sanonut monta kertaa, jos vaan lukisit, etta en tahdo yleistaa ja suomessa on kylla aarteensakkin. Valitettavasti vaan ei talla palstalla. Itsehhan te siella venajan kyljessa olette.
Siella suomessahan sita ollaan maailman omahyvaisinta kansaa, kun kaikki muunmaalaiset on suomalaisia huonompia. Varsinkin ne ulkomaalaiset miehet on huonompia kuin suomalaiset miehet eiko niin? Ja ulkomaalaiset naiset parempia kuin suomalaiset naiset. Se on sita suomalaisten miesten ajatustenjuokua. Niin suomalaiset miehet tykkaavat esim. italialaisista naisista, no voi teita parkoja. Valitettavasti taas italialaiset tykkaavat espanjalaisista. Niinkuin minakin. Joku syyhan siihen on oltava.
Puhut asiaa. Siksi minäkin olen ulkomaalaisen kanssa naimisissa, koska suomalainen mies ei ole koskaan kiinnostanut ei ulkoisesti eikä muillakaan avuilla. Suomalaisessa miehessä tökkii niin moni asia, että sanat eivät riitä. Ei kiitos suomaisille miehille. Kaikki naiset yhtykää tähän lauseeseen kanssani, niin tulette olemaan paljon onnellisismpia elämässä, ilman älytöntä ison miehen paapomista ja passamista, ilman väkivaltaa ja ilman uskottomuutta parisuhteessa.
Niin taytyy sanoa etta taytta totta puhut. En silti tullut tanne morkkaamaan kaikkia suomalaisia miehia, vaan morkkaamaan heidan asenteitaan. Mutta taytyy myontaa etta kylla mullakin parisuhde pettymykset loppuivat kun tapasin taman mieheni.
Elä sinä puhu suomalaisten naisten suulla. Sinulla ei ole meidän kanssa mitään tekemistä.
Ja olet säälittävä, kun vastailet omiin viesteihisi.
Toistat nimittäin kokoajan samaa. Läpinäkyvää, kirjoitusvirheineen kaikkineen.
Sillä lailla, jatka vaan yksinpuhelua. Olet sairas!
alkuperainen kayttaa nimena alkup, teita vaan vituttaa kun maailmassa on enemmankin suomalaisia naisia jotka valitsee ulkomaalaisen miehen. Taalla se nimenvaihtaja en ole kylla mina vaan ihan joku muu.
Jos luet vaikka Blinien ystävän aloituksesta eteen päin, niin aika ponnekkaasti naisetkin ovat lähdössä miesten linjalle.
homma menee niin, että mies valitsee naisen. käsitteekseni nainen odottaa tätä ritarillista elettä myös. Ei tasokkailla naisilla ole vaikeuksia valita kosijoista tasoistaan. "jopa" sieltä suomalaisten väkivaltaistenläskijunttijuopporetkujen valtavasta joukosta joka tulee ovista ja ikkunoista. Niin tasokkaita miehiä ei puolestaan olekaan, että pitäis kosijoita pelätä (no kenties thaimaan matkalla on suomipojan syytä varautua).
Mutta kun algerian mehmed lirkuttaa suomitylleröllä päästäkseen köyhästä maastaan pois tai saadakseen jatkoa suomessa ololleen niin silloinhan se on Rakkautta ja naisessa on jotain ainutlaatuista silmissään...riight.
Thaimaasta, väkivaltaisenläskijunttijuopporetkut, vaimonhakijat ymmärtääkseni sentään ymmärtävät pelinhengen ja kaupanteon, eli että paalua on. Ainakin verrattuna paikallisiin.
Jos taas suomalaiset miehet eivät kunnioita neitejä tarpeeksi tai peräti huorittelevat ja lehmittelevätkin niin olisiko syytä katsoa peiliin?
Minulla kuule on edelleen monta suomalaista miesta hameessa roikkumassa ja soittelemassa, mutta mina ihan itse valitsin espanjalaisen mieheni. Ihan itse lahdin hanta viela iskemaankin. Ja en todellakaan ollut ainut hanen iskijansa, eika vielakaan kilpailija siskot meinaa antaa periksi vaan viestia pukkaa edelleen. Mieheni ei pyyda minkaanlaista paikkaa suomesta, siella hanta ei voisi vahempaa kiinnostaa olla.
Niin, aivan. Sinä iskit. Ilmeisesti ette kovin kauaa ole yhdessä olleet jos nämä kilpakosijatkin ovat kintereillä. Varsinainen saalis taisi olla.
Jos olisit oikeasti niin erityisen tasokas niin olisit löytänyt tasoistasi seuraa myös suomesta, mutta olivatkin näitä säälittäviä juntteja kuten itse ilmaisit.
En keksi miksi kukaan mies tai nainen ottaisi ulkomaalaisen (jos vastaava suomalainen olisi tarjolla) kun ei ole edes yhteistä äidinkieltä millä ilmaista itseään ja tunteitaan selkeästi. Miehillä tämän ymmärtää sikäli, että visuaalinen puoli on heille tunnetusti yleensä tärkeämpi.
En mina lahtemalla lahtenyt juuri espanjalaista iskemaan. Rakastuin nyt vaan haneen, eihan sille mitaan mahda. Hanen aidinkielensa on minulla kylla hallussa. Ja minulla kylla on ollut suomalaisia poikaystavia ihan riittamiin. Moni niista petti, pari painosti seksiin, pari vain ei sytyttanyt.. sitten tapasin tuon ja rakastuin vaikka oli kylla ihan erilaiset suunnitelmat, minkas sita tunteilleen mahtaa, se oli menoa sitten.
kiva, että olet löytänyt mieleisesi kumppanin! Olen itse elänyt n.15-v mokusuhteessa ja nyt rupeaa tämä "junttila" käymään hermoon ja voipi olla, että muutosta elämään tulee...kirjoituksesi oli asiaa
Aurinkoista syksyn jatkoa! tai mitä lieneekin, missäpäin asustelet, espanjassa?
"En keksi miksi kukaan mies tai nainen ottaisi ulkomaalaisen (jos vastaava suomalainen olisi tarjolla)"
Minä ainakin halusin vaihtelua ja tuoda tänne vähän uusia geenejä.
Kanarialla :)
vai mitä?
Selvitin ip-osoitteesi ja se vei itä-Vantaalle
Tai paremminkin pyyda joku muu selvittamaan, sina siina tuskin onnistut
oletpa kateellinen, kaikkien ei tarvitse haaveilla
Ip-osoitteesi perustella asut Vantaalla, olet surkea valehtelija. Olet säälitävä.
Laitahhan joku etsimaan joka asiasta jotain tietaa, sinulla ei ainakaan ole hajua
aina mukava lukea kun suomalainen mies haukkuu suomalaisia naisia tai suomalainen nainen haukkuu suomalaisia miehiä. siinähän haukut veljiäsi ja siskojasi, äitejäsi ja isiäsi. ne suomalaiset miehet ja naiset ovat teille geeninne antaneet ja ne suomalaiset miehet ja naiset ovat teidät kasvattaneet.
Pointtini oli tanne tulla puhumaan joidenkin suomalaisten asenteista. Omalla perheellani ei ole asenne ongelmaa. Ja kun tuntuu etta suom. mies luulee olevansa se paras mies, niin vedin siihen suomalaisen huonoja puolia, miksi han luulee olevansa paras mies?? Toki suom. miehessa on hyvatkin puolensa. Mutta niihin ei kuulu tama asenne-ongelma, mista nyt tahtoisinkin keskutella.Minulle on ihan sama mita suomalainen mies tekee elamallaan, mutta kai sita saan arvostella, ihan samanlailla kuin suomalainen arvostelee minun elamaani ulkomaalaisen miehen kanssa : olen laski blondi lehma huora lutka ja kaikenlisaksi viela tyhma. Tietenkin.
"olen laski blondi lehma huora lutka ja kaikenlisaksi viela tyhma. Tietenkin"
Jos kerran sanot niin. Itsehän sinä nämä asiat parhaiten tiedät. Tietenkin
nimenvaihtajasta
Yleistät asioita ja haukut kaikki suomalaiset miehet lyttyyn ja sitten itket kun suomalaiset miehet tekevät samoin suomalaisille naisille. Äly hoi!
Mina en ole koskaan ennen haukkunut suomalaista miesta. Enka nytkaan 'haukkunut' vaan sanoin asioita jotka ovat vain totuuksia. Olen tarpeeksi lukenut miten suomalaiset naiset jotka ovat ulkomaalaisen miehen kanssa, ovat lutkia lehmia laskeja blondeja tyhmia huoria. Eikohan sita ole ollut jo riittamiin ja on aika puhua suomalaisista miehista, jotka luulevat olevansa parhaita maailmassa.
Tämän palstan perusteellako teet yleistyksiä suomalaisista miehistä? Minusta vähän tuntuu, että täällä on melkoinen yliedustus rasisteista verrattuna normaaleihin suomalaisiin miehiin. Lisäksi monet kirjoittavat tarkoituksella pilaillaakseen kaikkea typerää. Itsekin olen siihen syyllistynyt. Kunhan monet provoilevat aikansa kuluksi, todellisuudessa heitä ei kiinnosta koko asia.
ennenko tulette mulle molisemaan. Olen sanonut monta kertaa etten tahdo yleistaa ja suomessa on aarteensakkin, mutta nama aarteet eivat ole talla palstalla. Olet oikeassa tuossa provo jutussa, ainaskin onnistuvat yrityksessaan.
Eli sinä sanot asioita, jotka ovat vain "totuuksia" suomalaisesta miehestä:
- kouluttamattomia, juoppoja, väkivaltaisia, juntteja.
Samalla tavoinhan voi sitten ajatella, että muutaman palstalle kirjoittavan miehenkin kirjoitukset eivät ole solvauksia vaan "totuuksia" suomalaisesta naisesta:
- läskejä, kouluttamattomia, tautisia, juopottelevia ja kevytkenkäisiä lähiöblondeja/ryhävalaita ym. ym.
Terveisiä teinitytöille ! :)
Kirjoitapa edes yksi lause espanjaksi, jotta kukaan uskoisi, että espanjaa osaat. Suomenkielen kirjoitustaitosi ainakin lähentelee nollaa.
Joku taalla sanoikin etta paikka kuhisee aidinkielen opettajia.
Sois todos unos capullos racistas sin puta idea de nada, mamones !
suomalainen äiti, isä kanarian saarelta. tässä tulos :)
Ip-osoitteesi perustella asut Vantaalla. Olet säälitävä.
mikas se onkaan se mun ip-osoite? kerros nyt kaikille, ehka joku fiksumpi voi ottaa siita selvaa
Molemmat keskisuomesta. Sori.
Ei mutta, oletko mies ja onko sinun tytär raiskattu?
Taitaa joku muu kirjoitella
HannaMiinaJannana... Vastaa nyt, että oletko täällä vai tuolla ylempänä provoamassa?
Ollut alusta asti.
Suomalaiset miehet ovat TODELLA yksinkertaisia, näkeehän sen jo tästäkin keskustelusta. Ruvetaan haukkumaan toisen ihmisen kielioppivirheitä, kun ei OSATA KESKUSTELLA ASIASTA. EI VAIN RESURSSIT RIITÄ. Heidän mielestään kun älykkyys ja fiksuus ja tunneäly ovat yhtä kuin KIELIOPPIVIRHEIDEN MÄÄRÄ. Miten säälittävää tämä voikaan olla ! heh heh.. ;) ;) Kun nämä raukat ei muuta keksi... Noh, jos he sillä tuntevat olevansa kerrankin JOTAIN, niin tokkopa se meiltä on pois. hih.
"Heidän mielestään kun älykkyys ja fiksuus ja tunneäly ovat yhtä kuin KIELIOPPIVIRHEIDEN MÄÄRÄ"
Varmaan piti olla juuri toisin päin? Tunneälystäsi en tiedä, mutta oikeaa älyä ei sinulla ole. Kielioppivirheiden määrällä ei ole asian kanssa mitään väliä.
"Miten säälittävää tämä voikaan olla"
Sanos muuta, olet todella säälittävä. Tällä palstalla n. 99,9% asiasta on muuta kuin kielioppivirheistä keskustelua ja sinun viestissäsi ei ollut muuta asiaa.
koitappa keksia oma nimimerkki
Enkä minäkään
kayttaa rekisteroitya nimimerkkia kun taalla naita idiootteja riittaa
Enkä minä
Tästähän tuli hauskaa. Paljastuihan sekin, että tämä Vantaalla asuva itseään espanjalaiseksi väittävä "neito" kirjoittelee pääasiassa horoskoopit & astrologia sekä lomaromanssit -palstoilla. Eipä ollut yllätys...
lukemassa mita siella kirjoitan, itsellani ei ole kokemusta lomaromanssista, mutta ulkomaalaisita kyllakin. Ja taalla etela-euroopassa horoskooppeihin uskotaan toisella tavalla kuin pohjoismaissa. Esim. tyohaastattelussa saatetaan hyvinkin kysya horoskooppimerkkia. Maassa maan tavalla.
OIKEAA ÄLYÄ? JA SINULLA SITÄ OIKEAA ÄLYÄ ON? SAANEN ESITTÄÄ KYSYMYKSEN; MISTÄ SEN HUOMAA? Kielioppivirheitä tai ei, se joka PITÄÄ otseään muita fikumpanaja arvostelee muita noin säälittävällä tavalla, taitaa tarvita itse pönitystä OMALLE egolleen!!? Mutta sori hei, sähän täällä olet MUITA ÄLYKKÄÄMPI, joten älä jauha sitten pelkkää P--AA (eli fiksua ja älykästä). kerro meille jotakin HYVIN ÄLYKÄSTÄ sitten. Odotan innolla????!!!
Kyllä sinä sen itsekin tiedät
Kiitos kaikille vastanneille! Olette viela enemman idiootteja mita arvasin! Hieno suoritus! Yhtakaan asiallista kommenttia en saanut asiastani. Sen sijaan sain kommentteja kirjoitusvirheista. Kiitos!! Sitahan mina tulinkin tanne hakemaan ja siita keskustelemaan. Kylla teilla sitten hyvin leikkaakin! Suomesta siis loytyy paljon rasistisia pelleja jotka luulevat etta Suomen tavat ovat ainoat oikeat tavat maailmassa ja etta kaikkialla on niinkuin siella. Mina en ole missaan muussa maassa sellaista rasistisuutta kohdannut ja viela AIKUISET MIEHET! Huhhuh.. Sen lisaksi etta nama rasistit ovat juntteja, huonokaytoksisia, sivistymattomia, kateellisia, heilla on myos todella huono itsetunto. En ihmettele yhtaan naisia jotka sanovat etta kerran kun on ulkomaalainen mies ollut, ei enaa suomalainen paase riman korkeudelle. ( En edelleenkaan yleista, suomalaisissa on aarteensa, mutta he eivat ole vierailleet kylla taalla, tuskin tuhlaavat aikaansa jauhamaan turhanpaivaisia koska heilla ei ole mitaan sita vastaan etta suomalainen nainen on ulkomaalaisen miehen kanssa koska nailla harvoilla yksiloilla on arvot ja itsetunto kohdallaan ). Mita teista sai irti? Ei yhtaan mitaan muuta kun etta olette paljon tyhmempia mita arvasinkaan. Tiivistetyna kysyin teilta: Miksi teita niin hairitsee etta suomalainen nainen on ulkomaalaisen miehen kanssa, kun tama mies ei edes ole mikaan turkkilainen ja sita ei tuoda suomeen, vaan eurooppalainen jonka kanssa olen euroopassa? Siihen en saa muita vastauksia vaankuin herjailua, ilman oikeaa syyta. Saan vastaukseksi etta kirjoitan vaarin ja etta vituttaa kun suomalainen tuo jonkun 'ahlyn' suomeen. No sitahan mina en tee, joten mika on hatana?? Enka saanut minkaanlaista jarkevaa vastausta, pelkastaan tyhmia ja lapsellisia, epatoivoisia herjauksia.
Tama todistaa etta kaikki mita sanoin suomalaisesta miehesta on taytta totta. Kiitos, oli hauskaa.
"Yhtakaan asiallista kommenttia en saanut asiastani"
Odotat asiallisia vaastauksia kirjoituksellesi , joka alkaa kysymyksellä "Miten voi jotkut suomalaiset yksilot olla NIIN tyhmia???". Olet säälittävä typeryydessäsi. Vantaalta kirjoittava neito kirjoittaa nettiin kuinka asuu Espanjassa jne...
"nama rasistit ovat juntteja, huonokaytoksisia, sivistymattomia, kateellisia, heilla on myos todella huono itsetunto"
Oman kielenkäyttösi ja ajatuksenjuoksusi perusteella kuulut ihan samaan porukkaan.
"Enka saanut minkaanlaista jarkevaa vastausta"
Oliko omat yleistyksesi ja haukkumisesi mielestäsi järkeviä?
pistä pelkäämättä oma nimesi, turhaan vaihdat sukupuolta.
Entä oma nimesi? Hanna, Minna, Janna vai Susanna?
"turhaan vaihdat sukupuolta"
Mitä lie tarkoitat? Nimimerkki on nimimerkki, ei oikea nimi. Syyllistyt itse juuri siihen mitä muissa arvostelit, eli kiinnität huomiosi epäoleelliseen substanssin unohtaen.
Oliko oma oikea nimesi "Minna=Pekka"?
Voitko sanoa puhtaalla omallatunnolla, että olet itse jossain kohtaa kirjoittanut mitään järkevää?
Asialliseen sisältöön varmasti saa asiallisen vastauksen, mutta aloituksen ollessa sitä mitä on, niin ei näitä voi ottaa vakavasti. Lienee selvää että niin metsä vastaa kuin sinne huutaa?
Et ole saanut vastausta kysymykseesi, koska kysymyksesi on täysin absurdi. Kukaan suomalainen mies tai nainen ei kategorisesti ajattele, että ulkomaalaisen kanssa asuvat naiset olisivat huoria, läskejä, lehmiä jne... Olet tämän asian itse päässäsi näin ajatellut ja siksi sitä täällä uudestaan ja uudestaan toitotat. Voi olla, että tällä palstalla on joku yksittäinen henkilö jotain toista yksittäistä henkilöä on ko. termeillä kutsunut, mutta kuten sanoin, asian yleistäminen on oman pääsi tuotosta. Oma erilaisten nimimerkkien käyttäminen ja koko Suomen kansaa koskeva yleistäminen lähinnä kertoo sinun mielenterveyden järkkymisestäsi, ei asuinmaastasi, kirjoitustaidoistasi tms.
"Teilla ei ole asiaani vastausta, koska tiedatte i tsekkin etta se on vain niin koska teita vituttaa"
Minua ei ainakaan vituta mikään, mutta jos vituttaisi, olisi se korkeintaan se, että sinä jaksat toistaa samaa mielikuvituksesi tuotetta täällä uudestaan ja uudestaan.
ps. Jos kerran asut Espanjassa, miksi haluat ulkomaalaisille 500 kertaiset äänioikeudet? Sinulla ote oikeasti lipsuu...
Miksi sinun on noin paha olla? Miksi olet noin tavattoman kireä?
A) Suomalainen nainen ei ole sen tasokkaampi kuin suomalainen mieskään, pikemminkin päinvastoin (kuten tältäkin palstalta näkyy. B) Miksi ihmeessä raivoat ja podet täällä suomalaisella palstalla, jos elämäsi on kerran muualla?