Ajattelin pistää tälle palastalle kun ei mies oikein muille sovi. mistä löytyisi tietäjiä tästä miehestä ja mistä löytyisi musiikkia ?
Vastaukset 6
- Pod
Mitä haluat tietää äijästä...mahtava heppu
- Tennessee Hat Band
Tällä hetkellä meikäläisen paras kantri-ukko. Ainut "real" outlaw hemmo. 20 vuotta lusimassa, 365 tatskaa ainakin 20 levyä. Aloita ekoista levyistä. Bearfamily on julkassut kaikki ekat levyt niin et yhellä levyllä on kax julkasua eli aina yli 20 biisiä. Think about it.
- TaavettiAllen
Kaveri on tehnyt myös pari levyllistä pornokantria. Tosi kipakkaa soittoa, tosi härskeillä sanoilla. ( Fuckin´ in the butt, cum stains on your pillow, i just want to fuck you one more time, masturbation blues...)
http://www.davidallancoe.com
Suomalaisista bändeistä ainakin Froikkarit ovat levyttäneet useammankin coen biisin ( suomeksi ) ja Jimi Lipponen The Kummitusjunan "My way to hell" -levyllä on Drink my wife away -biisi.
Levyjä pitäisi löytyä ainakin miehen webbisivulta, voi varmaan kysellä myös jostain alan postimyynneistä etc.
Meikäläiselle ainakin ihan ykkösartisti tällähetkellä ! - joe dunn
heartworn highways niminen dokkari (dvd) löytyy hyvällä tuurilla anttilasta. hinta jotain alle kympin.
townes van zandt, allan coe ja muut vetää todella hyvin.
muutenkin hyvä ajankuva 70-luvun etelästä tavallaan.
mites jerry reed menee jengille? - eversiluutnantti
Fennica Recodsilta löytyy kaikki D.A.C:Hki.Albärtinkatu Alkoa vastapäätä another side of to street.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134732Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois196666Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23627Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45627Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars97599- 57586
- 41529
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59505