Olen ollut todella pahoillani, että välimme menivät niin yhtäkkiä ja ilman mitään pätevää syytä. En oikein ymmärrä vieläkään, että mitä sinä minusta oikeastaan halusitkaan. Ymmärsin, että vain kaveruutta. Sitä samaa mitä minä itsekin. Miksi sitten väliemme meneminen oli niin helppo juttu sinulle... Luulin todella, että sinäkin välittäisit. No mutta hyvää jatkoa sinulle, toivottavasti sinulla menee hyvin niinkuin aina ennenkin.
Kaveri meni...
huokaus
51002
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En usko että olet yhtään pahoillasi, näinhän se oli tarkoituskin, vai mitä? Kun kuulin sinun juttusi minusta, niin minulle ei ollut yhtään epäselvää ymmärsinkö minä ettei kaveruutta tuskin koskaan ollut ollutkaan, vain teeskentelyä. Luuletko että se oli helppo juttu tajuta, että joku voi olla niin ilkeä selän takana, edessä kuin ei mitään. Ei kuule ollut, eikä ole vieläkään. Yhden kerran minulle se voidaan tehdä, mutta ei toista. Minä kyllä välitin siihen asti. Juttusi tulivat korviin vähän turhan monelta suunnalta.
Et voi olla mitenkään sama, sillä meidän välillä ei liikkunut mitään p*puheita. Se oli se sinun elämäsi uusi ihminen, joka sotki kaiken. Mitä siinä muuta voi kun lähteä pois.
Ja siitä lähtemisestä sinä et voi minua syyttää. Varmaan oikein toivoitkin sitä. Ainakin käytökselläsi annoit niin ymmärtää. Mutta ihan turhaa tässä edes selittelen enää, koska et sinä tätä viestiä koskaan lue etkä ymmärrä. Ja kaikki on pysyvää.
Oletko kuule ihan varma että olet ollut aina tarvittaessa ystäväsi tukena, eikä vain niin että olet halunnut keskustella omista ilon ja onnen hetkistä, jopa niin että sinua voisi kutsua todella itsekkääksi ystäväksi?Et ole kovin aikuismainen jos et pysty sekunniksikaan asettumaan ystäväsi nahkoihin tämän pahan olon hetkellä.Siihen eivät latteat lauseesi ole auttaneet, todella epämiellyttävää että hylkäsit itse ystäväsi.
Mietippä vähän ja muista, kun yksi sormi syyttää toisoa, kolme on kääntynyt sinuun itseesi.
Minä kyllä yritin, että se olisi ollut kaikin puolin tavallista ja reilua kaveruutta. Huolimatta meidän molempien elämäntilanteista. Ja PS turhaan katsot niin pitkään joskus, tule juttelemaan jos haluat palauttaa vielä asiat entiselleen! Ei se mahdotonta olisi.... Minä muuten ottaisin yhteyttä, mutta en halua sekoittaa elämääsi millään tavalla ja käyttäytymisesi painui mieleeni eikä jäänyt hyvä maku asioista.