Autoilu ulkomailla

Onko kellään faktaa siitä, että tarviiko toinen vaihe olla suoritettu ajaakseen autoa laillisesti ulkomailla? Ja voiko toisen vaiheen mahdollisesti suorittaa ulkomailla jotenkin?

kiitos.
2230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miten voit kuvitella edes, että jossain toisessa maassa voidaan suorittaa Suomen 2-vaihe. Voidaanko USA:n ykkösvaihe suorittaa Suomessa?

Äänestä
  • Kannattaa ehkä opetella lukemaan.

    Tosin alkuperäinen kysyjäkin olisi voinut formuloida, "saako väliaikaisella kortilla ajaa ulkomailla?".

    Kyllä saa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


niina kirjoitti:

Onko kellään faktaa siitä, että tarviiko toinen vaihe olla suoritettu ajaakseen autoa laillisesti ulkomailla? Ja voiko toisen vaiheen mahdollisesti suorittaa ulkomailla jotenkin?

kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu