jätetty kokemattomuuden takia

En voi ymmärtää sitä, että minut jätettiin sen takia että olen liian kokematon seksissä. Enkä kyllä ollut mikään lahna, vaan aktiivinen ja halu oppia kova. Onko tämmöinen yleistä? Miehet selittäkää. Sydän särkyi, olisi ollut edes parempi syy.
101491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kummallisen tyypin kanssa säkin oot sitten seurustellut. Itse ottaisin paljon mieluummin tytön, joka on vähän katsonut kenen kanssa sänkyyn menee, kuin sellaisen, joka panee kaikkien kanssa. Sellanen tyttö, jolla on ollut pari-kolme-neljä kumppania, se olisi unelma. Kymmenien kanssa lutkailleet naiset ovat yleensä jollain tavalla vajaita tunnepuolelta. Jotain on mennyt rikki, ehkä jo ennen lutkailua, tai ehkä sen takia.

Eikä seksi muutenkaan ole siinä mielessä taitolaji, etteikö sitä voisi A) oppia oman kumppanin kanssa ja B) oppia, vaikka jättäisi kymmenet irtosuhteet väliin. Todellakin, jos olet valinnut tarkkaan seksikumppanisi, niin pysy sillä tiellä, ja muutenkin valitse tulevaisuudessa mies, joka osaa arvostaa sitä, ettet ole hajoittanut itseäsi pomppimalla sängystä sänkyyn.

Äänestä
  • niin no, minun kokemus oli kyllä melko olematon, olin neitsyt nimittäin.....en kuitenkaan olisi uskonut sitäkään niin isoksi ongelmaksi. En vain tajua

    Äänestä

  • suru kirjoitti:

    niin no, minun kokemus oli kyllä melko olematon, olin neitsyt nimittäin.....en kuitenkaan olisi uskonut sitäkään niin isoksi ongelmaksi. En vain tajua

    Ei se muuta mitään, kuten sanottu, seksiä voi harjoitella myös oman kumppanin kanssa. Ja oman kumppanin kanssa oppiikin paremmin kuin kokeilemalla känniseksiä tuntemattomien kännisten miesten kanssa.

    Ei tosiaan ole mitään vikaa siinä, että olit neitsyt. Älä nyt ainakaan ala turhaa tekemään tyhmyyksiä, että et olisi niin "kokematon", vaan etsi mies, joka arvostaa sinua.

    Äänestä

  • suru kirjoitti:

    niin no, minun kokemus oli kyllä melko olematon, olin neitsyt nimittäin.....en kuitenkaan olisi uskonut sitäkään niin isoksi ongelmaksi. En vain tajua

    sänkyyn että olet neitsyt? Vai tuliko se ilmi vasta sängyssä / seksin jälkeen?

    Äänestä

  • ENNENkun menitte kirjoitti:

    sänkyyn että olet neitsyt? Vai tuliko se ilmi vasta sängyssä / seksin jälkeen?

    kerroin ennen että olen neitsyt, eli en pimittänyt asiaa.

    Äänestä

Älä tuollaisen tyypin perään itke! Niitä on sellaisiakin miehiä, jotka osaavat arvostaa sitä ettet ole ollut kenenkään muun kanssa. Oma avomieheni osaa arvostaa sitä ettei minulla ole ollut muita.

Äänestä

Siis jos toinen on kiinnostunut seksistä, kokematon mutta halukas oppimaan, niin sitten opetetaan ja nautitaan siitä.

Olit oudon ja itsekään miehen kanssa.

Äänestä
  • ..kai sillä oli liian iso ego ja olisi halunnut kaiken valmiina hopeatarjottimella.

    Äänestä

  • Varsinkin itsekkään miehen kanssa, nyt kun huomaan että olit neitsyt...hitto. Ehkä hän vain sitten halusi ylpeillä sillä kuinka monen tytön neitsyyden hän on vienyt ja sitten dumpannut?

    Älä TODELLAKAAN murehdi hänen peräänsä tai tee mitään tyhmää. On monia muita jotka välittäisivät sinusta ja arvostaisivat sitä että olet kokematon. Oman kullan kanssa asioita oppii hyvin.

    Äänestä

naisethan harrastaneet tuota samaa kikkaa jo varmaan ikuisuuden, kysy naisilta. ikäväähän tuo on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suru kirjoitti:

En voi ymmärtää sitä, että minut jätettiin sen takia että olen liian kokematon seksissä. Enkä kyllä ollut mikään lahna, vaan aktiivinen ja halu oppia kova. Onko tämmöinen yleistä? Miehet selittäkää. Sydän särkyi, olisi ollut edes parempi syy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu