SOLARIUM

Haluaisin tietää että pitääkö solariumiin mennessä vartaloon laittaa jotain aurinkorasvaa jos iho palaa aika helposti vai kelpaako joku pelkkä kosteuttava rasva vaan? onko sopiva aika eka kerraksi noin 5min?? antakaa hyviä vinkkejä ja neuvoja jotka asiasta jotain tietävät, kiitoksia =))
2648
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Solariumiin mentäessä vartalolla ei saa olla mitään rasvaa... Itse alottelen solariumkauden n. 10-15 minuutista

Äänestä

Itsekin olen miettinyt solariumissa käymistä, mutta vielä ajatus on jäänyt toteuttamatta...
Ihan näin maalaisjärjellä mietittynä uskoisin, ettei solariumiin mentäessä pidä käyttää aurinko -ym.rasvoja...
Näkyykö rusketus muuten välittömästi vai vasta muutaman päivän viiveellä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aurinkorasva?? kirjoitti:

Haluaisin tietää että pitääkö solariumiin mennessä vartaloon laittaa jotain aurinkorasvaa jos iho palaa aika helposti vai kelpaako joku pelkkä kosteuttava rasva vaan? onko sopiva aika eka kerraksi noin 5min?? antakaa hyviä vinkkejä ja neuvoja jotka asiasta jotain tietävät, kiitoksia =))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu