Olen mies ja minulla on ollut oma roffiili reffipalstalla.Ei mulle kukaan nainen oo riviäkään kirjoittanut vaikka en minä omasta mielestä pöllömpi oo.Näkee että on siellä joku nainen käyny vahingossa kuikuilemassa profiilia.Varmaan ollut hiiri rikki ja klikannut vahingossa.Otin ilmoituksen pois...oli jo niin haalistunut ja härskiintynyt ettei siihen syötttiin kukaan enää nappaa kun ei tuoreenakaan.Olen vain sellainen ettei minua kukaan halua.Ne tietää jo kirjoittelemattaki miten huono olen.Fiksua porukkaa.
Epätoivoista hommoo
rts
4793
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
valitettavasti juuri sellainen itsesäälissä rypeminen, itsensä vähättely tms. "ruikuttaminen" kerta kaikkiaan ottaa koppaan niin paljon, ettei huvita ottaa mitään kontaktia.
Jos "roffiilissasi" oli sellaista tekstiä, niin enpä ihmettele jos et saanut vastauksia?
Noin vakavasti ottaa.En minä ainakaan ota vaikka ei onnistuisikaan.Se nyt on sama mitä siihen profiilin kirjoitat.Jos kerrot totuuden niin ei niitä kukaan usko kuitenkaan.En minä ole mitään hävinnyt...voittanut ehkä.
siis mitä tästä opimme? No, sanoo asiat miten päin vaan; joko valehtelemalla tai kertomalla totuuden; aina löytyy niitä, jotka kuitenkin kommentoivat; ja taasen ollaan siitä mistä lähdettiin :).
...kuinka sen ottaa.
Hilpeä mies saa aina,netissä kuin livenäkin,yhtään viisastelematta,kaikkihan on kiinni vain parista asiasta.
Ne parit asiat koskee kaikkea ihmisten välisiä kańssa käymisiä,eli rehellisyys,avoimmuus,siisteys,iloinen mieli ja olla aito oma itsensä.
Jos veivin heittää kaivoon,unohtaa että lopussa vasta kiitos seisoo,ABBA lauloi the winner takes it all...
Eli ei veivi lennä kaivoon,ellei sitä sinne itse heitä voisin tuon omin sanoin kääntää. Kuinka monta kertaa pitikään osua harhaan ( mutta niistähän ei pidetä kirjaa,kuka haluaisi "epäonnistumisia" edes laskea! ). Sitten napsahti oikea kohdalle. Eli sama kaikessa joka elämän alueella,ei pidä antaa epäuskolle valtaa. Netin kautta löytyi minullekin kumppani,ilman nettiä tuskin olisi koskaan tavattu ja vaikka vastaan olisi kävellyt,tuskin olisi toisiamme huomattukaan.
Mitä muuta voin sanoa,kuin että malttia,se on valttia...aikansa se usein ottaa,mutta sitten kaiken antaa.